2003. július. 15. 11:48 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

Új főszerkesztő a The New York Times élén

Július 30-tól új főszerkesztője lesz a The New York Times-nak. A Pulitzer-díjas Bill Keller az amerikai napilapnál tavasszal kirobbant plágium-botrány miatt júniusban távozó Howell Raines főszerkesztő helyébe lép.

A botrány azért robbant ki, mert a The New York Times egyik munkatársáról, Jayson Blairről kiderült, hogy a lapban megjelent belpolitikai témájú írásainak több mint fele nem felelt meg a valóságnak, illetve négy év alatt több tucat plagizált riportot adott le saját neve alatt. A Blair-botrány miatt júniusban távozott posztjáról Howell Raines főszerkesztő és Gerald Boyd szerkesztőségvezető. Mindketten 27 évig dolgoztak a lapnál. Raines távozását követően Joseph Lelyveld volt az ideiglenes főszerkesztő.
Az újonnan kinevezett 54 éves főszerkesztőtől, Bill Kellertől a BBC információi szerint azt várják, hogy vezetésével a The New York Times visszanyeri "a botrányban megsebzett" hitelét. A napilapot egyik nyilatkozatában "nemzeti kincsnek" nevező Keller 1984 óta dolgozik a The New York Times-nál.
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 24. 20:00

Századfordulós bűnügyek – A postarablás, ami miatt 10 éven át röhögött mindenki a rendőrségen

1884 első napjaiban a pesti főposta épületének udvaráról eltűnt egy nagy értékű pénzesláda. Minden jel arra mutatott, hogy belső munkáról volt szó, a rendőrség mégis tehetetlen volt sokáig az ügyben, ami részben azért volt, mert a testület addigra használhatatlanná korrumpálódott, illetve azért, mert a bűnügy felderítéséhez szükséges szakértelemnek is híján volt. A népgúny hozzájárult viszont ahhoz, hogy a fővárosi rendőrség berkein belül komoly változás vette kezdetét, és létrejött egy európai összehasonlításban is az élvonalba pozicionálható testület. És menet közben a rablás tetteseit is kézre kerítette egy szemfüles detektív.