2003. május. 15. 15:55 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Világ

A brit kormány támogatja London 2012-es olimpiai pályázatát

A brit kormány csütörtökön bejelentette, hogy támogatja London pályázatát a 2012-es nyári olimpiai játékok megrendezésére. A kormány az eredeti tervek szerint januárban, majd márciusban tette volna közzé döntését, de az iraki háború előkészületei miatt mostanra halasztották a hivatalos bejelentést.

Tessa Jowell, a sportügyekért is felelős brit kulturális miniszter a várható költségekről szólva elmondta: 2,375 milliárd fontos finanszírozási csomagról állapodott meg a londoni főpolgármesterrel. Ebből 875 millió fontot a nagy-londoni tanács fedezne; ennek érdekében - bizonyos jövedelmi határok felett - 20 fonttal emelkedne a városi tanácsnak minden londoni lakos által fizetett helyi adó éves összege. Jowell szerint a legnagyobb hozzájárulás azonban az országos lottójátékból várható: a már létező és a tervezett új lottójátékból a kormány összesen 1,5 milliárd font bevételt vár erre a célra. Nem hivatalos számítások szerint ugyanakkor a járulékos fejlesztési költségeket is beleszámítva összesen legalább 5 milliárd fontot - 1800 milliárd forintot - kell valahonnan előteremteni a szükséges fejlesztésekre.
Csütörtökig London mellett hivatalosan New York, Lipcse, Madrid és Havanna jelezte szándékát a 2012-es nyári játékok megrendezésére, de a következő hetekben további szándéknyilatkozatok várhatók. A kandidálási szándékot július 15-ig kell hivatalosan megerősíteni. A helyszínt 2005-ben, Szingapúrban jelöli ki a NOB. (MTI)
Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.