Nagyjából ezren gyűltek össze Budapeste a hamisítás elleni kereskedelmi megállapodás (Anti-Counterfeiting Agreement - ACTA) ellen meghirdetett demonsrtáción. Európa-szerte tartottak hasonló tiltakozó megmozdulásokat.
Münchenben 16 ezren, Szófiában mintegy négyezren, Salzburgban és Budapesten ezren, Párizsban több százan tüntettek az ACTA ellen, a demonstrálók mindenhol attól tartanak, hogy az egyezmény ellehetetleníti a zenék és filmek internetről történő ingyenes letöltését és fokozhatja az internet állami ellenőrzését. Átalános vélemény, hogy az egyezményt aláíró államok túl messzire mentek az ACTA-val.
Németország 60 városában több tízezren, a hétvégére meghirdetett nemzetközi tiltakozó kampány szervezői összességében 150-200 ezer résztvevőre számítanak. Az augsburgi tiltakozás szervezője, a helyi Zöldek vezetője, Matthias Strobel úgy véli, "a legfontosabb bírálat, hogy a megállapodás nem demokratikus, a kulisszák mögött jött létre". Szófiában közel négyezren dacoltak a mínusz 10 fok körüli hideggel, sokan vonultak a parlamenthez, amelynek jogában áll nem ratifikálni a kormány által már aláírt egyezményt - közölte Trajcso Trajkov gazdasági miniszter.
22 EU-tagállam, köztük Magyarország, január 26-án írta alá az ACTA-dokumentumot, amellyel szemben több országban - főként a fiatalok körében - heves ellenállás bontakozott ki. A bírálók szerint a megállapodás jelentősen szigorítja a szerzői jogot, és korlátozza az internethasználat szabadságát.
A budapesti megmozdulásról, illetve a mozgalom jelképeként ismert Guy Fawkes-maszkos tüntetőkről egy képgalériányi fotót készítettünk.