A fideszes narratíva szerves folytatása a tavaly júniusi Bilderberg-Bajnai-Viviane Reding hisztériának. Akkor is és most is egy, a Magyar Nemzetben megjelent nettó spekuláció szivárgott át a köztévébe és a köztudatba.
"Bajnai Gordon személye a garancia arra, hogy a Bilderberg-találkozón szóba kerül Magyarország." (Lovas István a Lánchíd Rádióban)
Miután a hazai és európai választásokban, valamint a hajdúsági libákban rejlő hazaárulási lehetőségek kimerültek, Bajnai Gordon a hétvégén Koppenhágában árulja tovább a hazát, hátha valaki végre hajlandó lejjebb menni az árral.
Igen, az ő személye a garancia arra, hogy a háttérhatalom nem ragad le a pitiáner, kizárólag egy szűk értelmiség által fontosnak tartott témáknál (globális gazdaság, Európa jövője, orosz térnyerés, ukrán válság, a hírszerzés helyzete, a magánszféra jövője stb.), hanem kifejezetten szóba kerül Magyarország is, a főbb súlypontok: Kerényi Imre buzizása, Lázár János utazási költségei, a XIX. kerületi MSZP helyzete, Rogán Antal vagyonosodása, illetve a Mazsihisz válsága, ami már-már a teljes Bilderberg-csoport biztonságát fenyegeti.
A kormányoldal csak áll és néz, nem érti, mi van. Mér' pont az Együtt-PM első emberét hívták meg a dán fővárosba, hát a mi oldalukon már nincs is valamire való összeesküvő? Olyan kaliberű, mint korábban pl. Járai Zsigmond vagy Martonyi János? Mondjuk nehéz a dolguk, hiszen a háttérhatalom kifejezetten megtiltotta, hogy a névsoron kívül bárki bármit közzétegyen a mítingről, a köztévé is kénytelen volt beérni kérdésére ("Ki hívta meg Bajnai Gordont a Bilderberg-találkozóra?") azzal a válasszal, hogy "A konferencia titkársága." Logikus. "Van-e sejtése, miért pont őt hívták meg?" – kérdezte az MTV. "Nincs" – válaszolták Bajnaiék. Game over? Dehogy.
Nem csoda, hogy a feltételezésre azonnal rácuppantak a Jobbik hazaárulásügyi szakértői: szerintük "a hazaárulás gyanúját is felveti", és "súlyos nemzetbiztonsági kockázat" Bajnai részvétele a Bilderberg-konferencián. Ha valaki nem emlékezne: ennek a pártnak köszönhetjük Kovács Bélát, azt az embert, aki KGST-relációból érkezett közénk, és ha tehetné, oda is vinne vissza minket.
"Nem kizárt, hogy Bajnai Gordon a magyar érdekekkel ellenkező álláspontot fog képviselni a Bilderberg-csoport ülésén" – előlegezte meg a bizalmat Kocsis Máté Fidesz-szóvivő is, mintha legalábbis ők definiálnák a "magyar érdeket"; az aggodalom azonban indokolt, hiszen az igazi kérdés az, "kap-e megbízást, mi lesz ott a feladat?" Mert titkos megbízás, feladat nélkül nincs Bilderberg-míting. Ezek nem olyanok, hogy csak teáznának. "Elképzelhetetlen, hogy a 91 éves Kissinger átutazik az óceánon, hogy több napon át tárgyaljon ezen a találkozón, ha itt nem kerülnek szóba nagyon fontos dolgok" – találgatott Lovas István is. Bajnaitól ezek egy napon kérni akarnak valamit.
"Sajtóhírek szerint ugyanis Viviane Reding, az Európai Bizottság alelnöke neki szánta azt a szerepet, hogy az idei kampányban tudatosítsa: »félelem« uralja a magyar társadalmat. (…) A félelem többször előkerült a kampányban. Volt, hogy Bajnai Gordon arról beszélt: félő, hogy az emberek a szavazófülkében sem mernek majd véleményt nyilvánítani" – állította fel a kauzális láncot a globális pénzelittől független köztévé híradója, ráadásul két egymást követő este szinte ugyanúgy, ahogy a Déli Krónikában is két egymást követő napon ugyanazt a tudósítást hallhattuk erről.
Most pedig foglaljuk össze, amit eddig megtudtunk Bajnai Gordon várható szerepléséről: nem kizárt, az sem kizárt, egészen biztosan, valószínűleg, sajtóhírek szerint, valamiféle stratégia, elképzelhetetlen. A világ legnagyobb, legtitokzatosabb háttérhatalma a kétharmados Orbán-rezsim legyőzésére egy, az EP-választáson 7.22 %-kal 1 mandátumot szerzett ballib-zöld pártszövetség vezetőjét indítja csatasorba, akinek sem az Országgyűlésbe, sem az Európai Parlamentbe nem volt kedve beülni.
A szórakoztató a dologban az, hogy a fideszes narratíva egyrészt szerves folytatása a tavaly júniusi Bilderberg-Bajnai-Viviane Reding hisztériának, másrészt akkor is és most is egy, a Magyar Nemzetben megjelent nettó spekuláció szivárgott át a köztévébe és a köztudatba.
2013 júniusában ugyanis a lap fent már idézett brüsszeli tudósítója arról írt egy névtelen olasz uniós forrásra hivatkozva, hogy az EU igazságügyi biztosa a Bilderberg-konferencián kijelentette: "mindent megtesz majd, hogy gyengítse a jövő évi magyarországi választások eredményének legitimitását", arra alapozva, hogy a választók félnek, a fülkékben sem merik kinyilvánítani akaratukat, pláne, hogy rejtett kamerák is lehetnek a fülkék fölött, és ebben a félelemkampányban segít neki majd Bajnai Gordon és az amerikai forrásokból finanszírozott civil szervezetek.
Az Indexen Panyi Szabolcs számolt be a történet médiafolytatásáról: "Később a Magyar Nemzettel egy médiacsoportba tartozó Lánchíd Rádió már többes számban, »brüsszeli forrásokként« emlegeti ezt az egy szem névtelen olasz tisztségviselőt, hogy aztán a Magyar Hírlap már az egyetlen Magyar Nemzet-értesülést is megtöbbszörözze és »sajtóértesülésekre« hivatkozva tálalja a sztorit." Azt, hogy ezt az egész őrületet Reding és Bajnai is határozottan cáfolta, természetesen mindenki beismerésként értelmezte.
Azóta ugye túl vagyunk az áprilisi választásokon, a Fidesz megint kétharmaddal nyert, senki nem látott kamerákat a fülkékben, de a választással kapcsolatos kétségeit nemcsak a baloldali ellenzék, hanem az EBESZ ide küldött megfigyelői is megerősítették: "összességében a választási folyamat átlátható volt, azt hatékonyan adminisztrálták, de ugyanakkor a kormányzó párt igazságtalan előnyt élvezett, beleértve a részrehajló média tevékenységet", azaz átszabták a törvényt, korlátozták a kampányt, összemosódott a kormányzó párt és az állam.
Ha viszont az ilyen hazai viszonyok kialakítása lenne a "magyar érdek", akkor csak remélni lehet, hogy a Bilderberg-találkozón tényleg szóba kerül Magyarország. Kormány alóli szőnyegkihúzási stratégiát vennék, "minden megoldás érdekel" jeligére.