A nemzetgazdasági miniszter mindig tud újabb meglepetést okozni.
A nemzetgazdasági miniszter mindig tud újabb meglepetést okozni. Viszont ő is érezhette, hogy már nem elég újabb és újabb nemzetközi blamázsok után rögtön kiállni és elmondani, hogy a miénk a legjobb, legstabilabb, legreményteljesebb ország. Ezért most szintet lépett, és a Heti Válaszban, szokásos könyvrovata apropóján életmódtanácsokat ad nekünk, karácsonyi ajándék gyanánt.
"Ha jól érezzük magunkat a világban, akkor egészségesek vagyunk, tovább élünk, arra van pénzünk, amire kell, hasznosak vagyunk családunk és közösségünk számára, ha rosszul érezzük magunkat, minden megfordul. Percenként hozunk döntéseket, amelyek nyíltan vagy rejtve, azonnal vagy később, javítják vagy rontják jóllétünket: ez jó hír, mert gyorsan és sok kicsi döntéssel emelni tudjuk a jóllét szintjét egy embernél, egy családban, a közösségekben és az országban" - írja a miniszter a Gallup vezető munkatársainak Well Being (Jóllét) című könyvéhez írt ajánlójában.
Ezt követően jönnek a könyvből kimazsolázott intelmek, például hogy "jóllétünket legerősebben a munka befolyásolja: erősebben, mint a pénz vagy egészség", "egy barát szokásai - dohányzik, túlsúlyos vagy sportol, egészséges ételeket eszik - 15 százalékkal növelik vagy csökkentik boldogságérzésünket, de a barátunk barátja is, akit nem ismerünk, 6 százalékkal", "a jövedelem és vagyon nagyságánál sokkal fontosabb a pénzügyi biztonság". "A fizikai állapot is fontos. Napi húsz perc fizikai gyakorlás, napi hét-nyolc óra alvás, nem kevesebb, de nem is több, sok egészséges étel - minél sötétebb piros, zöld, lila zöldség és gyümölcs, kevés cukor, telített zsír, só - megőrzi egészségünket - figyelmeztet a miniszter". Végül az utolsó mondatban összegez: "ha mi jobban érezzük magunkat a világban, mindenkinek jobb lesz."
Életmódtanácsokat nem tudunk adni, de kövesse a Nyüzsit a Facebookon!