Nyüzsi nyüzsi 2012. február. 08. 10:14

Elszólta magát Borókai Gábor

Érdekes győzelmi jelentésre ragadtatta magát a Heti Válasz főszerkesztője minapi jegyzetében.

Érdekes győzelmi jelentésre ragadtatta magát a Heti Válasz főszerkesztője minapi jegyzetében. Borókai Gábor azon örvendezik, hogy "a globális világot képviselő vagy abban föloldódott értelmiség külföldi és hazai közhangulatot hiszterizáló puccsát sikerült leverni. Méghozzá pusztán kommunikációs eszközökkel. (Merthogy közben a való életben semmi sem történt.)" Ez eddig nem különleges, hiszen ahogy a kormány azt képzeli, hogy a külföldi partnerek és diplomaták nem olvassák a magyar lapokat, úgy az is hagyomány, hogy a fideszes sajtó nem tételezi fel a közönségéről, hogy bármi másba beleszagolnak. Másképp ugyanis nehéz volna elhinniük, hogy "a való életben semmi sem történt", tekintve hogy Orbán Viktor most már Schmitt Pál nyomán, elolvasás nélkül aláír minden EU- és IMF-követelést. Aminek lehet némi szerepe a "puccs leverésében".

Ennél izgalmasabb, amit Borókai cikke bevezetőjében kijelent: "A kormány a miniszterelnök koncepciózus strasbourgi fellépésével, majd a civilek és újságírók által szervezett, irdatlan méretű békemenettel alaposan átalakította az interpretációs teret." Hohó! Szóval a tök spontán buszkonvojjal a kormány alakítgatott valami interpretációs tereket? Mi a fene! Eddig az volt a vonal, hogy ebben a kormánynak a kisujja sem volt benne, és ha netalán mégis az önkormányzati buszokkal hordták fel a talpasokat a pusztából, az csak úgy történhetett, hogy elkötötték a buszt. Erre kiderül, hogy itt a kormány interpretációs térrendezéséről volt szó. Hát erre való a szabad sajtó, erre való a bátor újságírói ethosz.

Borókai Gábornak köszönjük a tényfeltárást, reméljük, további bennfentes információkkal segíti az interpretációs térrendezést.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. május. 10. 20:00

XIV. Leó pápa a felvett nevével is üzen a világnak - de miről voltak híresek az elődei?

Prevost bíboros a XIV. Leó nevet választotta, ezzel pedig egyben utalást is tett arra, hogy mely elődeinek szellemében kívánja kormányozni a katolikus egyházat. A Leó pápák története meglehetősen vegyes, volt köztük nagy egyházreformer pápa, mások a szociális érzékenységükkel tüntettek, de olyan is akadt, aki végérvényes szakadást idézett elő a keresztény közösségben. Volt, aki a hívek harcos védelmével írta be magát a pápaság történetébe, akadt, aki korát meghaladó nézeteket vallott, de olyan is, aki évszázadokkal pörgette volna vissza az idő kerekét, ha teheti, mások pedig ügyesen játszották a hatalmasok játékát egy olyan korban, amikor az egyház feje nem csak spirituális vezető, de világi hatalommal rendelkező uralkodó is volt.