Hivatalosnak tekinthető állásfoglalásunk a Neo FM várható megszűnésével kapcsolatban.
Rovatunk szerzői, szerkesztői, olvasói, valamint a rádióhallgató széles néptömegek nevében gratulációnkat szeretnénk kifejezni a Neo FM valószínűsíthető elhallgatása alkalmából az egykori ORTT szocialista delegáltjainak, akik támogatták azt a paktumot, amelynek eredményeképpen a Sláger és Danubius rádiók helyébe a Class és a Neo FM lépett, így kívánva biztosítani, hogy a szimplán gagyi adók helyén, gagyi, de legalább pártközeli szolgáltatók működjenek.
Elismerésünket tolmácsoljuk továbbá a remek taktikai érzékért, a politikai előrelátásért a Magyar Szocialista Párt parlamenti frakciójának és személyesen a frakcióvezetőnek, Mesterházy Attilának, mert igen nagy fegyelemről tanúbizonyságot téve egy szóval sem kommentálták Majtényi László tiltakozó lemondását, és fittyet hánytak az elvben általuk támogatott miniszterelnök, Bajnai Gordon aggályaira is, viszont megakadályozták, hogy frekvenciaügyben vizsgálat induljon.
Hálánkat fejezzük ki Székely Gábornak, a frekvenciabuli nélkülözhetetlen buherátorának, aki személyével cáfolta azt a sztereotípiát, hogy aki fővárosi SZDSZ környékéről indul, és állami cégek körül forgolódik, az szükségszerűen minden hájjal megkent gazember. Ma már tudjuk: a minden hájjal megkentség nem feltétel.
Csodálattal adózunk azon médiaszemélyiségeknek, akik demonstrálni kezdtek volt munkahelyükért, a Sláger-rádióért, majd azon melegében aláírták a szerződésüket az új tulajdonossal, személyükkel legitimálva a pártalapú rádiórablást.
Végül köszönettel tartozunk azon értelmiségieknek, akik a frekvenciabotrány árnyékában is cikkekben, állásfoglalásokban buzdítottak az MSZP-re való szavazásra, mondván a párt a garanciája annak, hogy ne érvényesülhessen a Fidesz túlsúlya, és bár a szervezet kevéssé gusztusos, de egyedüliként képes ellenállni a Fidesz-kormány hatalmi nyomulásának. Őszintén reméljük, hogy a Neo FM-mel együtt végre ők is elnémulnak.