Vállalat + Vezető hvg.hu 2016. július. 27. 21:40

Iparágvezető világcég születik az amerikai-magyar fúzióból

Összeolvad a magyar sikercég, a LogMeIn a Citrix Systems egyik üzletágával, a Citrix GoTo-val. A tranzakció értéke a kibocsátandó részvények illetve a LogMeIn hétfői 65,3 dolláros záró ára alapján 1,8 milliárd dollárra, azaz több mint 510 milliárd forintra tehető.

A közös vállalat éves bevétele meghaladja majd az egymilliárd dollárt, ügyfeleik száma pedig a kétmilliót, köztük több ezer vállalatot. Szolgáltatásaik gyakorlatilag a világ minden országában elérhetők. A fúzió az első évben 65 millió dolláros költségmegtakarítást hoz a LogMeIn és a Citrix részvényesei számára, de ez az összeg jövőre a 100 milliót is eléérheti. A közös új cég irányítását Bill Wagnerre, a LogMeIn elnök-vezérigazgatójára bízták - írja a vg.hu

A bostoni székhelyű LogMeIn magyar leányvállalatát 2001-ben alapították Border Development Kft. néven, ezt a céget vásárolta fel 2003-ban a 3am Labs, a mostani LogMeIn. Magyarországon a LogMenIn leánya jelenleg 370 főt foglalkoztat, s mint azz Kovács Lívia ügyvezető igazgató két héttel ezelőtti sajtótájékoztatóján bejelentette, az idén 20 százalékkal bővül a létszámuk. A szoftverfejlesztést továbbra is budapesti, szegedi, illetve debreceni irodáikban végzik, a bővítést a folyamatos termékmegújítás és az új megoldások bevezetése indokolja. 

Az internetbiztonság és a felhő alapú kapcsolódás egyik vezető cégének számító LogMeIn rövid idő alatt a join.me, LastPass, LogMeIn Rescue és a BoldChat néven futó alkalmazásaival vált ismertté, míg a GoTo a kis- és középvállalkozások számára kínál együttműködési kommunikációs megoldásokat. E márkanév komplett szolgáltatáscsomagot takar, amelynek tagja a többi között a GoToAssist, GoToMeeting, GoToMyPC, GoToTraining és a GoToWebinar.

hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.