Vállalat + Vezető hvg.hu 2016. február. 16. 15:15

"Ez álmaim munkája" – íme a National Geographic első női elnöke

A National Geographic 128 éves történetében először van nő a vezetőbizottság élén, aki ha kell az Antarktiszig is elmegy, hogy közelről lássa a legfontosabb kutatásokat.

Nő került a National Geographic élére. És nem akármilyen nő: a Fortune cikke szerint Jean Case a techipar egyik úttörője, férjével – Steve Case-zel – az AOL (America Online) társalapítója is egyben. Az AOL a kilencvenes években sok amerikai számára maga volt az internet. A céget 1983-ban alapította Case, a fő profil a hálózati és internetszolgáltatás volt, és ebben messze az egyik a legsikeresebb vállalkozás, ma már több mint 32 millió ügyfelük van szerte a világban.

Twitter / Jean Case

A most 57 éves Jeannak nagy szerepe volt abban, hogy az AOL ilyen hatalmas karriert futott be. Az elmúlt években azonban profitorientált ágból a nonprofit szektorba igazolt és ő volt a szintén a férjével közösen alapított Case Foundation vezérigazgatója. Case egyébként nem új ember a NatGeo-nál, több mint egy évtizede dolgozik velük, 2010 óta tagja is a vezetőtestületnek, most pedig a posztról visszavonuló Jaohn Fahey utódja lesz.

Saját megfogalmazása szerint a National Geographic-ben minden egyesül, ami számára fontos. Hiszen a világ egyik legnagyobb nonprofit szervezete, amelynek az oktatás és a tudomány a fő profilja és mindig is élen járt az új technológiák támogatásában.

Az elnöknő egyébként szeret búvárkodni, imádja a gorillákat, és öt gyermek édesanyja. Nem a Washington D.C.-ben lévő irodából akarja megmondani a tutit, hanem amennyire lehetséges, szeretne több kutatási helyszínen személyesen is megjelenni. Eddig is szenvedélyes utazó volt, járt már a világ legmagasabban fekvő templomában vagy figyelte a hegyi gorillákat Ruandában. És az sem kizárt, hogy a következő nagy kaland egy antarktiszi „kirándulás” lesz.

„Az egyik legnagyobb kiváltság, ha a társadalomért dolgozhatsz. Határozottan mondhatom, ez álmaim munkája.”

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, iratkozzon fel hírlevelünkre!

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.