Még a Szilícium-völgyben is lehet valaki nagyon sikeres, akkor is, ha "csak” bölcsészdiplomája van. Bár sokan ezen tanulmányokat üzleti szempontból inkább a kellemes, de haszontalan kategóriába sorolják, mások azt hangoztatják, hogy nem feltétlenül a végzettség, hanem a megszerzett kompetenciák és a tanulni tudás a legfontosabb, amit az egyetem adhat.
Manapság sokszor hallani, hogy a sikeres jövőhöz kizárólag mérnöki, közgazdász- vagy valamilyen IT-s diploma, illetve ezek kombinációja szükséges, a bölcsészszakokra pedig semmi szükség, mert ez utóbbi végzettségűek maximum munkanélküli köldöknézésre alkalmasak. Pedig a Szilícium-völgy nagyjai között is szép számmal vannak olyanok, akiknek nincs mérnöki diplomájuk, sőt olyan is akad, akinek egyáltalán nincs diplomája. A Business Insider olyan sikeres vezetőket mutat be a Szilícium-völgyből, akik valamilyen humán szakon tanultak.
Stewart Butterfield az egyik legsikeresebb üzleti alkalmazásokat kínáló, és 2,8 milliárd dollár (bő 800 milliárd forint) értékű Slack vezérigazgatója. Filozófia szakon szerzett diplomát, és saját elmondása szerint nagyon hasznosnak tartja egyetemi éveit, ugyanis tanulmányainak köszönhetően jobb író és szónok lett.
Susan Wojcicki a YouTube vezérigazgatója kicsit kilóg ebből a sorból, mert informatikát is tanult, de kezdetben történelmet és irodalmat hallgatott a Harvardon, és ebből is kívánt PhD fokozatot szerezni, de végül átnyergelt a Harvard népszerű CS50 informatikai osztályába, és később – már munka mellett – MBA közgazdasági diplomát is szerzett.
Az Apple társalapítójának, a legendás Steve Jobsnak még diplomája sem volt, ugyanis fél év után otthagyta az oregoni Portland egyetemet, ahol egyebek között filozófiát, pszichológiát és kalligráfiát is hallgatott. Később azt mondta, hogy a kalligráfiai tanulmányai rengeteget inspirációt adtak az Apple-design kialakításakor.
Carly Fiorina a HP egykori vezére nemrég jelentett be, hogy indul az elnöki posztért a Republikánus Párt színeiben, a Stanfordon tanult filozófiát és történelmet. Miután megszerezte diplomáját, dolgozott recepciósként, angoltanárként, majd az AT&T-nél kötött ki, ahol 25 évig dolgozott a sales területen. Ő volt az első nő, aki a Dow Jones ipari részvényindexben szereplő 30 cég egyikének az élére került.
Jack Ma a világ egyik legnagyobb e-kereskedelemmel foglalkozó cégének, az Alibabanak az alapítója, a kínai Hanzhou főiskolán szerzett angoltanári diplomát. A főiskola után 30 olyan helyről utasították el, ahová tanári állásra jelentkezett, viszont angoltudása miatt korán megismerkedett az internettel, és ez inspirálta, hogy saját online üzleti vállalkozásba fogjon.
Bill Silbemann az egyik legnagyobb képmegosztó, a Pinterest társalapítója. Ő a Yale-en tanult politológiát, majd az egyetemi évek után online reklámokkal foglalkozott.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, iratkozzon fel hírlevelünkre!