2015. március. 10. 18:37 MTI Utolsó frissítés: 2015. március. 18. 10:37 Vállalat + Vezető

Belenézhet majd a NAV a magyarok luxemburgi bankszámláiba is

A kettős adóztatás elkerüléséről kötött egyezményt Magyarország és Luxemburg - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

A kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodást - a 2011 óta tartó tárgyalássorozat lezárását követően - március 10-én az Európai Unió tagállamai pénzügyminisztereinek brüsszeli tanácskozásán írta alá Varga Mihály és a luxemburgi társtárca vezetője, Pierre Gramegna - közölte az NGM.

A szaktárca felidézte, hogy Magyarország és Luxemburg újratárgyalta a kettős adóztatás elkerüléséről, a rendszerváltás idején 1990-ben kötött egyezményt. Az új megállapodás a legfrissebb nemzetközi normákhoz és a legújabb adópolitikai kihívásokhoz igazodik - tették hozzá.

A 2016-tól alkalmazható magyar-luxemburgi egyezmény kettős célt szolgál, egyrészt kizárja a magánszemélyek, illetve a vállalkozások jövedelmének kettős adóztatását, másrészt az adóelkerülés garanciáit is lefekteti.

A jövedelmüket eltitkoló adóelkerülőkkel szembeni eredményes NAV-fellépést több, az új egyezményben lefektetett szabály is biztosítja. Lehetőséget teremt például az adóhatóságok között a teljes körű, a banki adatokra is kiterjedő információcserére.

A NAV adott esetben költségvetési bevétellé is alakíthatja a megszerzett információt abban az esetben, ha egy vagyonosodási vizsgálat alkalmával kiderül, a Magyarországon adózni köteles magánszemély luxemburgi bankszámláján rejtegeti bevételeit - tette hozzá az NGM.

Az elmúlt években Magyarország több országgal - az Egyesült Államokkal, Németországgal, Nagy-Britanniával és Dániával - új alapokra helyezte az adópolitikai kapcsolatokat - emlékeztet a Nemzetgazdasági Minisztérium.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, iratkozzon fel hírlevelünkre!

hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.