A Fidesz négy újraszámlálást, s egy újraszavazást akar
A választás második fordulójának megismétlését kezdeményezi a Fidesz Hajdú-Bihar 6. számú választókerületében- A párt ugyanakkor az eredetileg jelzett öt helyett négy választókerületben kérte a szavazatok újraszámolását vasárnap 16 óráig, ezek közül saját, Győr-Moson megyei 3. számú körzetében a fellebbezést vasárnap délután el is utasították.
A választás második fordulójának megismétlését kezdeményezi a Fidesz Hajdú-Bihar megye 6. számú választókerületében - közölte Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője vasárnap. A szóvivő azt mondta, olyan bizonyítékok vannak a birtokukban, amelyek véleményük szerint indokolja a szavazás megismétlését a püspökladányi választókerületben. Arra a kérdésre, hogy melyek ezek a bizonyítékok, nem kívánt válaszolni. Annyit mondott, hogy ezeket kedden hozzák nyilvánosságra. Korábban Szijjártó csupán azt jelezte, a leadott voksok újraszámlálását fogják kérni ebben a körzetben.
Hajdú-Bihar megyében, a püspökladányi központú 6. számú választókerületben Arnóth Sándor, a Fidesz-KDNP és Csontos János, a szocialisták jelöltje indult a képviselői helyért. A második fordulóban az MSZP jelöltje 385 vokssal előzte meg riválisát.
A Fidesz szóvivője szombaton azt közölte, hogy Győr-Moson-Sopron megye 3-as számú választókerülete mellett Bács-Kiskun megye 5-ös számú, Borsod-Abaúj-Zemplén megye 8-as számú, Hajdú-Bihar megye 6-os számú és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 4-es számú választókerületében kérik a szavazatok ismételt összegzését.
Ezekben a választókerületekben egészen kicsi a szavazatkülönbség az első és a második helyezett között, rendkívül magas az érvénytelen szavazatok száma és a párt delegáltjai "sok szavazatszámlálási szabálytalanságról tudósítottak", olyanokról, amelyek a végeredményt is befolyásolhatták - mondta a szóvivő.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye 8-as számú választókerületében kérte a szavazatok újraszámolását Molnár Oszkár, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje, aki mindössze kilenc vokssal kapott kevesebbet MSZP riválisánál, Gúr Nándornál.
Molnár Oszkár szombaton még azt mondta, hogy elfogadja az edelényi központú választókörzetében született eredményt, bár a "különbség annyira minimális, hogy alszik rá egyet, és talán mégis kéri a szavazatok újraszámlálását". Vasárnap azután úgy nyilatkozott: mégis kéri a voksok újraszámolását a választási bizottságtól, és be is nyújtotta kérelmét.
Bács-Kiskun megye 5. választókerületében Endre Sándor, aki a Fidesz jelöltjeként 74 szavazat különbséggel végzett a második helyen a választások második fordulójában, fellebbezést nyújtott be a törvényes határidő lejárta előtt - közölte vasárnap a választókerületi választási iroda vezetője. Fehérváriné Csölle Yvette elmondta, hogy a fellebbezést azonnal továbbította a területi választási bizottsághoz.
Az utolsó szavazókör eredményének összeszámolása előtt Endre Sándor vezetett 37 szavazattal, de a szombaton, a külképviseleteken, valamint 109 választókerület egy-egy szavazókörében leadott voksok összeszámlálást követően megfordult az állás, Garai István került 74 szavazattal az élre.
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei 4-es számú választókerületének Fidesz-KDNP-s képviselőjelöltje, Tóth András, aki 393 vokssal maradt le a szocialista jelölt, Demendi László mögött, kérte a szavaztok újraszámlálását - ezt a képviselőjelölt maga mondta el a távirati irodának.
Győr-Moson Sopron megye 3-as számú választókerületében ugyancsak a voksok újraszámlálását kérte Szijjártó Péter - mondta el Schmuck Tamás, a Győr-Mosn -Sopron megyei területi választási bizottság elnöke. Szijjártó Péter 127 szavazattal szorult a második helyre az MSZP jelöltje, Balogh József mögött. A Fidesz szóvivőjének fellebbezését azonban vasárnap a Győr-Moson-Sopron megyei területi választási bizottság elutasította, egyúttal helybenhagyta a 3. számú győri országgyűlési egyéni választókerület választási eredményét megállapító döntést - mondta Schmuck Tamás, a területi választási bizottság elnöke, hozzátéve: az érintett körzetben a több mint 34 ezer leadott szavazat mellett mindössze 75 érvénytelen szavazat volt. Ez a korábbi statisztikákkal összevetve nem nevezhető nagyszámú érvénytelen szavazatnak.