Vinesh Phogat már azután visszavonult a sporttól, hogy az első kérelmét elutasították.
Elutasította a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Vinesh Phogat indiai birkózó fellebbezését, amelyet még az olimpián nyújtott be, miután a Nemzetközi Birkózó Szövetség (UWW) kizárta.
Wöller Ákos tanítványa az első napon remekül birkózott az 50 kilogrammos nők mezőnyében, többek között felülmúlta a súlycsoport címvédőjét és egyik legnagyobb esélyesét, a japán Szuszaki Juit. A folytatásban ukrán és kubai riválisa sem tudta megállítani, ám az elődöntőt követően meggyűlt a baja a fogyasztással. Hiába vágatta le a haját, préselte magát kisebb mezbe, dolgozott egész éjszaka az edzőteremben és a szaunában, tíz dekagrammal így is átesett a súlyhatáron.
A CAS már pénteken megtartotta a meghallgatást az ügyében, és előzetesen a játékok végéig, tehát vasárnapig tervezett döntést hozni. Annabelle Bennett választott bírónak azonban több időre volt szüksége, így kétszer is elhalasztotta a döntést, végül azonban elutasította Phogat kérelmét.
„Ha egy versenyző nem jelenik meg, vagy átesik a súlyhatáron a mérlegelésen (az első vagy a második napin), kizárásra kerül a versenyből, és helyezés nélkül, utolsónak lesz rangsorolva súlycsoportjában (kivétel: az 55. bekezdés, az orvosi szolgálat közbelépése)” – olvasható a Nemzetközi Birkózószövetség szabálykönyvében.
A kétszeres világbajnoki bronzérmes, Ázsia Játékok-győztes versenyző megosztott ezüstérmet követelt a kubai Yusneylis Guzmannal, akit az elődöntőben legyőzött, mivel a viadal első napján minden szabálynak megfelelt, ezért azt szeretné, ha figyelembe vennék a második mérésig nyújtott teljesítményét.
Először azért nyújtott be fellebbezést, hogy új mérlegelésen vehessen részt, mivel mindenképpen szeretett volna birkózni a múlt szerdai döntőben, ám az idő túl rövid volt a meghallgatás megszervezéséhez, így a finálét nélküle bonyolították le. Egy nappal később bejelentette a visszavonulását.
Az Indiai Olimpiai Bizottság elnökét sokkolta és csalódottsággal töltötte el a CAS döntése.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.