A sportoló egy másik olimpikon, Olasz Anna példájából merít erőt, aki Tokióban végzett a negyedik helyen.
„Nagyon bíztam az éremben a verseny előtt, de évekkel ezelőtt sokat gondoltam arra, milyen lehet, ha az ember olimpiai negyedik. Nagyon inspiráló volt számomra, ahogy az előző olimpián (a nyíltvízi úszó) Olasz Anna ezt a helyzetet kezelte, ez adott nekem erőt. Előttem sok sportoló megjárta ezt az utat. Most viszont azt mondom: megszerzem Los Angelesben azt az érmet” – kezdte értékelését Guzi Blanka azután, hogy negyedik lett az öttusázó nők versenyében a párizsi olimpián. Azt mondta,
korántsem volt tökéletes a napja, az úszását pocséknak nevezte, eltaktikázta magát az első száz méteren, nem érezte a ritmust; annak ellenére sem, hogy az utóbbi időben rengeteget dolgozott ezen a számon.
A lovaglása, akárcsak a végső győztes Gulyás Michelle-nek, neki is tökéletes volt. „Megható volt. Az hogy az utóbbi három fontos lovaglásom (a világbajnokság és az olimpia) hibátlanul sikerült, méltó búcsú a számtól. Sajánlom, hogy kiveszik a tusák közül. Egy fejezetet ezzel lezártunk, de én folytatom tovább, meglátjuk hogy mit tartogat nekem az új szám.”
A kombinált számról azt mondta, megpróbált mindent kiadni magából, de azon nem gondolkodott versenyzés közben, hogy összejöhet-e a dobogó. „Hallottam, hogy a közönség buzdítja a francia kedvencet (a második helyen célba ért Elodie Clouvelt – a szerk.) és tudtam, hogy Michelle-lel csatáznak, de mást nem tudtam. Csak arra figyeltem, hogy menjen a lábam, és csak az idővel versenyezzek, ne az ellenfelekkel.”
Ahogy Gulyást, úgy Guzit is elvarázsolta a környezet, amelyben a versenyüket rendezték és a hangulat, amelyet a 15 ezer fős közönség teremtett. „Brutális volt. Nem tudom leírni, mit adtak. Próbáltam elképzelni gyerekként, hogy milyen lehet egy olimpián versenyezni, mert öttusázóként ennek a töredéke szokott lenni a nézőszám. Tavasszal voltam egy focimeccsen a Puskásban, átéreztem, milyen lehet focistának lenni, arról álmodoztam, hátha egyszer nekem is megadatik. Szinte, ha nem is focista vagyok, de úgy éreztem magam, mint a Gladiátorban Maximus. Hatalmas élmény volt.”
Az 1999-ben született Guzi Blanka eredetileg kézilabdázott, 2015-ben váltott öttusára. 2017-ben junior Európa-bajnok lett, a felnőttek közé 2021-ben robbant be, mikor a felnőtt kontinensbajnokságon egyéniben és csapatban ezüstérmet nyert, majd következett a vb Kairóban, ahol a csapattal megint másodikként zárt. Az idei, kínai világbajnokság hozta meg számára az eddigi legnagyobb eredményt: ott is a második helyen végzett.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.