Mutaz Essa Barshimnak nem jött össze a harmadik címvédés, bronzérmes lett Budapesten.
Jó négyötöd ház előtt, remek hangulatban kezdődött meg kedd este a férfi magasugrók döntője a budapesti atlétikai világbajnokságon, a közönség együtt élt a versenyzőkkel. A bemutatáskor a legnagyobb üdvrivalgás a két olimpiai bajnokot, az olasz Gianmarco Tamberit és a katari Mutaz Essa Barshimot fogadta. Barshim azért érkezett Budapestre, hogy negyedszer is megvédje világbajnoki címét, a felemás zoknit viselő és csak a fél arcát leborotvált Tamberi pedig azért, hogy megszerezze az első aranyát szabadtéren.
A tizenhárom fős mezőnyből ők ketten, valamint az amerikai JuVaughn Harrison hagyta ki a 220 centiméteres magasságot, 225-nél csatlakoztak. Ezt Harrison elsőre átvitte, akárcsak a japán Akamacu, az ausztrál Strac és a koreai Vu. Barshimnak és Tamberinek kétszer kellett próbálkoznia, az olasz Fassinotti és az ukrán Doroscsuk itt érvényes kísérlet nélkül kiesett.
A 229 centiméteren Harrison, Vu, Barshim, a német Potye és Tamberi is elsőre jutott túl, később még a kubai Zayas és az amerikai McEwen csatlakozott hozzájuk, a többiek nem bírtak ezzel a magassággal.
Barshim, akinek 243 centiméter a legjobbja, a 233-at simán átvitte, akárcsak Harrison, Tamberi és Zayas. Versenyben maradt még Potye és Vu is.
Következett a 236 centiméteres magasság, amelyet Barshim és Harrison elsőre levert, Tamberi viszont átugrotta, és ezzel az élre állt. A katarinak a második kísérlete sem sikerült, az amerikainak már igen, így továbbra is előtte maradt. Aztán Barshim harmadszorra is leverte a rudat, majd kiszállt Zayas és Potye is, így biztossá vált a bronzérme.
A világbajnoki címről a 238 centiméteres magasság döntött, amelyet elsőre mind Harrison, mind Tamberi elrontott. Harrison második próbálkozásra is leverte a rudat. Ellenfele megmutatta a közönségnek, hogy milyen ritmust vár tőlük, tapsoltak is lelkesen, ám az ugrás nem sikerült. Újra Harrison következett, aki harmadszorra sem járt sikerrel, így az olasz ünnepelhette a világbajnoki aranyat.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.