Sport 2023. május. 31. 20:20

Tizenegyesek döntöttek, hetedszer lett az Európa-liga bajnoka a Sevilla

A sorozat és a kupadöntők specialistája csapott össze a Puskás Arénában. A rendes játékidő 1-1-es döntetlennel zárult, a hosszabbításban sem esett gól, végül 4-1-re nyert a spanyol csapat.

Budapest-Isztambul '23
Friss cikkek a témában

Most érkezett

Megint nem talált legyőzőre a spanyol együttes az Európa-ligában, hetedszer nyerte meg a sorozatot.

José Mourinho sorozata viszont megszakadt: ez az első nagy kupadöntője, amelyet elveszített a csapata.

Percről Percre

Megfordítom a sorrendet

Montiel lövését Rui Patricio kifogta, de a kapus idő előtt elmozdult, ezért újrarúgatták a büntetőt.

A másodikat már kíméletlenül bevágta a hátvéd, ezzel pedig 4-1-re nyerte a Sevilla a 11-es párharcot, és ezzel a döntőt is.

Rakitic néhány szökkenés után simán a jobb alsóba lő, 3-1 a Sevillának.

A vérző szájú Ibanez következik... és kihagyja!

Finom mozdulattal pöccintette a jobb sarokba, miután Rui Patricio az ellenkező irányba dőlt.

Marcao és Jordan állt be a Sevillába az utolsó percekre. Az ápolások miatt Taylor rátett még a hosszabbítás hosszabbítására is, ami római pontrúgásokat hozott. A 131. (!) percben Zalewski beívelését Smalling fejelte rá, a labda nagy ívben a felső lécre esett. Ez volt az utolsó helyzet, következnek a tizenegyesek.

Ibanezzel csaptak össze a tizenhatoson belül. Percekig tartott, mire talpra tudták állítani, le is telt a hosszabbítás hosszabbítása.

A hosszabbítás végén en-Nesziri fejelhetett, de Rui Patricio valahogy össze tudta szedni a labdát.

Ennyi a hosszabbítás a 120 perc végén.

Így összesen 21 percet tesznek rá ráadásként.

párizsi olimpia 2024