Sport hvg.hu 2023. május. 29. 19:46

Novak Djokovic vár Fucsovics Mártonra a Garroson

A magyar játékos korábban szettet már képes volt nyerni a szerb klasszis ellen, de az eddigi négy meccsükön végül mindig alulmaradt.

A legfrissebb világranglistán harmadik helyen szereplő Novak Djokovic három szettben, 6:3 6:2 7:6-ra győzött az amerikai Aleksandar Kovacevic ellen Párizsban, a Roland Garros első fordulójában.

Ez azt jelenti, hogy a korábbi világelső szerb, aki 2016-ban és 2021-ben is győzött a francia nyíl teniszbajnokságon, a következő fordulóban a legmagasabban rangsorolt magyarral Fucsovics Mártonnal találkozik.

Az idei Roland Garros egyetlen főtáblás magyarja, Fucsovics ugyanis vasárnap négy szettben, 6:3 5:7 6:1 6:3-ra győzött a szabadkártyás Hugo Grenier ellen. Az elsőkörös siker után az Eurosportnak Djokovicról azt nyilatkozta:

meglátjuk, hogy mozog, hogyan érzi magát a pályán és megpróbáljuk kialakítani a megfelelő stratégiát. Valószínűleg nagyobb pályán fogunk játszani, sok néző lesz, megpróbálom majd élvezni a meccset, és kihozni belőle a legtöbbet, de a találkozó favoritja Djokovic lesz.

Fucsovics nem most fog először pályára lépni a szerb világklasszis ellen. 2018-ban a US Openen, 2019-ben a dohai ATP-tornán, 2021-ben pedig Wimbledonban és a párizsi ATP-versenyen is játszottak már egymás ellen. Eddig mind a négy találkozót Djokovic nyerte, de háromszor is tudott szettet hozni ellene a magyar játékos.

 

Nem csak Fucsovicsot akasztja ki a túl hangos tenisz, de miért nyögnek a játékosok ütés közben?

"Quiet, please", azaz "Csöndet kérek" - ez a teniszmeccsek egyik ikonikus mondata, amellyel a székbíró a sportág eleganciájához hűen szokta jelezni a közönségnek a labdamenetek között, hogy ne zavarják a játékosokat. De mi a helyzet akkor, ha nem a lelátó morajlik, hanem maguk a játékosok üvöltenek?

párizsi olimpia 2024
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.