Jön a Real Madrid-Manchester City, vigyázó szemeinket pedig szerdán Olaszországra szegezzük, ahol Milánóban dől hamarosan el, hogy melyik nagy visszatérő jut idén a döntőbe.
Real Madrid – Manchester City
Kedden a Bajnokok Ligája átkait teszteljük élőben. Az egyik ilyen, hogy a Real Madrid mindenkori ellenfele ebben a kupasorozatban el van átkozva, hiszen az utóbbi években kiderült, hogy a Real akkor is nyer, ha éppen veszít – ezt az állítást pedig a 2022-es BL-kiírás elődöntőjében éppen Manchester City ellen játszott meccsük igazolta.
Tavaly ilyenkor ugyanez a két csapat játszott a döntőért, az első meccset pedig a City nyerte 4-3-ra. Egygólos vezetés azonban a Real ellen semmit nem jelent: a spanyol csapat akkor már kétszer tápászkodott fel vert helyzetből (a nyolcaddöntőben a PSG, a negyeddöntőben a Chelsea ellen), azonban a City ellen tavaly május negyedikén megizzadtak. A mérkőzés 90. percéig úgy tűnt, hogy a párharcot a Manchester City nyeri: Riyad Mahrez a 73. percben gólt szerzett, így pedig 5-3-ra növelte előnyüket, majd a gól előtt mindössze öt perccel pályára lépő Rodrygo a 90. percben kétszer is betalált. Hogyan? A City-t meglepte, a Realt pedig felpörgette az utolsó pillanatos gól, az angol csapat pedig képtelen volt másodpercek alatt rendezni sorait, így a Real azonnal egyenlíteni is tudott.
A Real kétszer tizenöt perces hosszabbításra mentett – majd a 95. percben azonnal meg is menekült: Benzema büntetőjére a Manchester Citynek már nem maradt válasza, 6-5-ös végeredménnyel jutott tovább a spanyol csapat, hogy a döntőben a Liverpoolt győzze le könnyedén.
A másik átok pedig már közvetlenül a Manchester Cityt sújtja: közel-keleti tőkével felpumpált csapat képtelen BL-t nyerni. Jutott már a Manchester City is BL-döntőbe, akkor a Chelsea volt a vesztük. A PSG vesztét döntőben a Bayern München okozta. Pep Guardiola azonban most egy olyan aduászt villanthat, ami talán megtörheti a keletről kitömött csapatok átkát: Erling Haalandot. A norvég csatár szokás szerint csodás szezont futja: 32 meccsen 35 gólt szerzett.
Nem az a kérdés, hogy a Real fog-e gólt kapni Haalandtól – a kérdés csak az, hogy tud-e rá válaszolni. Ráadásul a 2022-2023-as szezonban a párharc első meccsét Madridban játsszák, így ha a Real saját közönsége előtt kap ki kedden, jövő héten jóval nehezebb lesz fordítania Manchesterben. A Real nagy előnye nem csupán az egyéni kvalitásokban rejlik, hanem jórészt abban, hogy a világsztárokból Zidane távozása után Carlo Ancelotti ismét csapatot tudott faragni.
Milan – Inter
Az olasz csapatok visszatértek az európai topfociba. Ez azért meglepetés, mert az angol és spanyol gigászokhoz képest összehasonlíthatatlanul kisebb büdzséből gazdálkodnak.
Ennek ellenére a két milánói csapat bejutott az elődöntőbe és így garantálják, hogy egy olasz klub biztosan lesz a döntőben is. Ilyenre pedig elég régen nem volt példa: utoljára 2017-ben jutott a Juventus döntőig, ott viszont a Zinedine Zidane vezette Real Madrid esélyt sem adott nekik a győzelemre. A Juve vesztét a BL-döntőkben a spanyol csapatok okozták az utóbbi tíz évben: 2015-ben a Barcelonától kaptak ki. Az Inter és a Milan BL-sikereit keresve azonban jóval messzebbre kell visszanézni az időben: az Inter döntőt utoljára José Mourinho edzősége alatt játszott 2010-ben, míg a Milan utoljára 2007-ben jutott el a döntőig, ahol a Liverpoolt tudták legyőzni. (Igaz, a San Siro látott döntőt: 2016-ban a Real Madrid az Atlético Madrid ellen tudott ott győzni büntetőkkel.)
A szerdai meccsre az Inter érkezik jobb formában: hiába veretlen a Milan kilenc meccse, ha ezek közül csupán négyet tudott megnyerni. Az Inter csupán hatmeccses veretlenségi szériát tud felmutatni, viszont legutóbbi hat meccsét simán nyerte a csapat.
Ezekre a szavakra kerestek rá a legtöbben Pornhubon 2024-ben
Változás történt az élen.