A képviselő-testület egyhangúlag megszavazta.
Cseh Lászlóról nevezi el az uszodáját Törökbálint. Az önkormányzat közleménye szerint Elek Sándor polgármester kezdeményezte a névadást, a képviselő-testület pedig egyhangúlag megszavazta.
Mint írták, a város büszke Cseh László nagyszerű pályafutására, sportkarrierjére, elért eredményeire, valamint a településhez fűződő kivételes kapcsolatára. Edzései helyszínéül Törökbálintot választotta 2015-ben. A kazanyi világbajnokságra már a városban készült a világklasszis, és azóta is rendszeresen edzett városban.
Cseh a nyári tokiói olimpián fejezte be a pályafutását 35 évesen, az utolsó versenyén a 200 méteres vegyesúszás döntőjét hetedikként zárta. A pályafutása során négyszer nyert olimpiai ezüstöt- és kétszer bronzérmet, kétszeres világ- és 14-szeres Európa-bajnok. Országos bajnokságot 112 alkalommal nyert.
Aki megtanította a magyaroknak, hogy legendává válhat valaki olimpiai arany nélkül is
Leúszta élete utolsó futamát Cseh László. A magyar úszóklasszis több mint két évtizeden át versenyzett a legmagasabb szinten, és csupán azért nem emlegethetjük sokszoros olimpiai bajnokként, mert éppen abban az időszakban volt aktív, amikor minden idők legeredményesebb olimpikonja, Michael Phelps. Páratlan karrierje végén is rendkívül szerényen beszélt a saját, és végtelen tisztelettel versenytársai teljesítményéről.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.