Sport hvg.hu 2021. július. 20. 13:12

Nem voltak hajlandóak bugyiban strandkézilabdázni, megbüntették a norvég válogatottat

Pedig a csapat előre kérvényezte is, hogy játszhassanak rövidnadrágban, de a válasz akkor is csak az volt, a szabálysértés bírsággal jár.

Játékosonként 150, összesen 1500 euróra (több mint félmillió forintra) büntette az Európai Kézilabda Szövetség a norvég női strandkéziladba-válogatottat, amiért nem fürdőruhaalsóban, hanem rövidnadrágban álltak ki az egyik mérkőzésükön – írja a BBC. A büntetés indoklása ironikus módon épp az, amit lényegében minden más sportágnál a bugyiban való megjelenésért fogalmaznának meg:

nem odaillő öltözködés,

ugyanis nem felelt meg annak, amit a Nemzetközi Kézilabda Szövetség szabálykönyve rögzít.

Az érintett meccs az Európa-bajnokság bronzmérkőzése volt, amelyet Várnában, Bulgáriában rendeztek, és Spanyolország volt az ellenfél. A norvégok már jelezték, hogy kifizetik a kiszabott bírságot, ugyanakkor közölték: az öltözéknek egy megadott keretrendszeren belül szabad választás tárgyát kellene képeznie.

Annak kellene a legfontosabbnak lennie, hogy a sportolók számára komfortos legyen a viselet

– fogalmazott Kare Geir Lio, a norvég szövetség vezetője. Elmondta azt is: a csapat már a bajnokság előtt kérte az európai szövetséget, hogy játszhassanak rövidnadrágban, de válaszként csak azt kapták, hogy a szabály megsértése büntetéssel jár.

A norvégok felvetését mindenesetre a jövőben meg fogja vizsgálni a nemzetközi szövetség, ugyanis az európaiak szerint olyan komoly kérdésről van szó, amiről ők maguk nem is dönthetnek.

A falatnyi ruhadarabról már évek óta vita zajlik a sportolók között, mert sokan úgy gondolják, az nemcsak lealacsonyító, de nem is praktikus viselet a sporthoz.

Borítókép: a norvég és a görög válogatott tagjai a szabályszerű, megfelelő öltözetben. Fotó: Maxim Tumanov / Sputnik / Sputnik via AFP

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

hvg360 Serdült Viktória 2025. március. 31. 09:45

Már törvénymódosítással is védi a hazatoloncolástól korrupcióval vádolt lengyel szövetségesét a kormány

Nemcsak az Európai Unió, de a saját jogszabályait is figyelmen kívül hagyja Magyarország, amikor az európai elfogatóparancs ellenére december óta nem hajlandó bíró elé állítani a Magyarországra menekült Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyminiszter-helyettest. Egy hírverés nélkül elfogadott törvénymódosítással most megtalálták annak a módját is, hogyan védjék meg a PiS korrupcióval vádolt politikusát, ha mégis bíró elé kerülne az ügy. Ehhez nem kellett más, mint Polt Péter és a Varga Zs. András vezette Kúria helyzetbe hozása, amivel a jövőben akár minden politikai szövetséges menedéke garantálva lehet.