Egy tragédiával végződő verseny után úgy döntött az állam, határozatlan időre felfüggeszt minden olyan extrémsportot, ahol baj esetén nem lehet egyértelműen megállapítani a szervezők felelősségét.
A terepfutást és az ultramaratont is betiltják határozatlan időre, ugyanis az extrémsportok között tartják ezeket is számon - írja a Guardian. A kormány azért döntött így, mert május 22-én 21 hosszútávfutó halt meg egy váratlan vihar miatt.
A sportokat felügyelő bizottság szerdán közölte, hogy minden sporteseményt elkaszálnak, aminek magas a kockázata, ahol nem egyértelmű a szervezők felelőssége, nincsenek elég pontosan kidolgozva a szabályai, és nem egyértelműek a biztonsági előírások sem. Az említett versenyken kívül szerintük ilyenek a sivatagi versenyek is például.
Mindeközben vizsgálják az ország sporteseményeit, és azt, hogyan lehetne fejleszteni a szervezést, a helyi hatóságokat pedig arra kérték, hogy csak indokolt esetben rendezzenek sportversenyeket, a nagy kockázatú eseményeket pedig töröljék a Kínai Kommunista Párt hamarosan esedékes századik születésnapja előtt.
A továbbiakban az önkormányzatoknak kockázatelemzést is kell készíteniük a versenyek előtt, és gyártani ezekhez egy vészhelyzetekkor alkalmazandó tervet.
A májusi tragédia után többen is úgy gondolták, a szervezők elkerülhették volna az egészet, ha jobban figyelik az időjárást, vagy legalább hamarabb lefújják a versenyt.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.