A korábbi alpesi síző havi bruttó 960 ezer forintot keresett az elnöki poszton.
Visszahívták csütörtökön a Magyar Síszövetség (MSSZ) elnöki posztjáról Miklós Editet, valamint a teljes elnökséget. Miklós furcsának találta a döntést, amelyet azután hozott meg a küldöttgyűlés, hogy elfogadta az elnökség szakmai beszámolóját. Úgy fogalmazott, hogy amiért elvállalta a posztot, megtette, ami a tudásából tellett, azt véghez vitte. „A sportolókért dolgoztam, olyan szakmai programot dolgoztunk ki, melynek már látszottak az eredményei, de lehet, hogy másra van szükség” – magyarázta.
A 24.hu megkereste a 2014-es téli olimpián 7. helyen végzett alpesi sízőt, aki arra a kérdésre, hogy miért hívták vissza, úgy felelt:
Sokaknak fájt, hogy míg eddig az elnöki pozíciót társadalmi munkában látták el elődeim, addig én fizetést vettem fel a munkámért.”
A lap emlékeztetett: Miklós első intézkedései egyikeként alapszabály-módosítást kezdeményezett, amely arról szólt, hogy az elnök a feladatait munkaviszonyban vagy megbízási jogviszonyban látja el, az elnökség azonban továbbra is társadalmi megbízatás keretében, ingyenesen dolgozik. Akkor ezt a soros közgyűlés jóváhagyta.
Az elnökség ezt követően, 2019. június 11-én határozatba foglalta, hogy Miklós bruttó 960 ezer forintos fizetést kap a munkájáért, valamint 200 ezer forint keretösszegű költségtérítési hozzájárulást.
Május 1-je óta Miklós 20 százalékkal alacsonyabb összegű fizetést kapott a saját kérésére. Az elnökség a kérelmét április 14-én fogadta el azzal a feltétellel, hogy „ezt az állapotot addig tartja fenn, amíg a 61/2020. (III.23.)-as kormányrendeletben foglalt, a koronavírus világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében szükséges intézkedések érintik a >>sport-, szórakoztató, szabadidős tevékenységet<<.”
Miklós Edit hivatalosan 2018 decemberében lett a Magyar Síszövetség elnöke, miután a Fővárosi Törvényszék másodfokú végzése is megerősítette bejegyzését. A korábbi sízőt az év áprilisában választotta elnökké a szövetség közgyűlése, ám Bajai András, a szövetség előző novemberben megválasztott első embere bíróságon támadta meg a közgyűlés határozatait, mert álláspontja szerint azt több okból is törvénytelenül hívták össze.
A szövetségnek azóta nincsen stabil vezetése, hogy Kálomista Gábor 2017 májusában lemondott az elnöki posztról, majd a helyére megválaztott Megyesy Jenő – Orbán Viktor miniszterelnök akkori főtanácsadója – is távozott néhány hónap után. Őt követte a poszton Bajai, aki a pjongcsangi téli olimpia idején, 2018 februárjában jelezte, hogy a szövetség súlyos válsághelyzetben van, azonnali beavatkozásra van szükség. Áprilisban a szövetség visszahívta Bajaiékat, és megválasztotta Miklóst.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.