A végén aztán minden jóra fordult, a pólós még az edzésre is odaért.
"Amikor öt perccel pisilés után jönnek a doppingellenőrök. Most újra kellene... A vérvétel megvolt, a neheze most jön" – írta a Szolnok válogatott vízilabdázója az Instagramon két fotó mellé, amelyeken a doppingminták tárolásához használt tartályok láthatók.
A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) szabályai szerint az ellenőreik bármelyik napon, a nap bármely szakában megjelenhetnek a sportolóknál és mintát vehetnek tőlük. A sportolóknak három hónapra előre úgynevezett holléti bejelentést kell tenniük, amelyben pontosan meg kell adniuk, hol fognak lakni, edzeni és versenyezni. Változás esetén a nyilvántartást kötelesek pontosítani, a bejelentési kötelezettség elmulasztása ugyanis vétségnek minősíthető.
A sportolóknak emellett a következő negyedév minden napjára meg kell jelölniük egy 60 perces időszakot is, amikor egy megadott helyen mindenképpen elérhetőek. Ez azonban nem azt jelenti, hogy csak akkor kereshetik fel őket az ellenőrök. Ellenkezőleg: adott doppingellenes szervezet kérésére bármikor és bárhol rendelkezésre kell állniuk a doppingvizsgálatra – olvasható a WADA szabályzatában.
Nem csoda tehát, hogy a világbajnok pólókapus is nagyon próbálkozott, s egy későbbi posztjából kiderült: sikerrel járt.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.