A végén aztán minden jóra fordult, a pólós még az edzésre is odaért.
"Amikor öt perccel pisilés után jönnek a doppingellenőrök. Most újra kellene... A vérvétel megvolt, a neheze most jön" – írta a Szolnok válogatott vízilabdázója az Instagramon két fotó mellé, amelyeken a doppingminták tárolásához használt tartályok láthatók.
A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) szabályai szerint az ellenőreik bármelyik napon, a nap bármely szakában megjelenhetnek a sportolóknál és mintát vehetnek tőlük. A sportolóknak három hónapra előre úgynevezett holléti bejelentést kell tenniük, amelyben pontosan meg kell adniuk, hol fognak lakni, edzeni és versenyezni. Változás esetén a nyilvántartást kötelesek pontosítani, a bejelentési kötelezettség elmulasztása ugyanis vétségnek minősíthető.
A sportolóknak emellett a következő negyedév minden napjára meg kell jelölniük egy 60 perces időszakot is, amikor egy megadott helyen mindenképpen elérhetőek. Ez azonban nem azt jelenti, hogy csak akkor kereshetik fel őket az ellenőrök. Ellenkezőleg: adott doppingellenes szervezet kérésére bármikor és bárhol rendelkezésre kell állniuk a doppingvizsgálatra – olvasható a WADA szabályzatában.
Nem csoda tehát, hogy a világbajnok pólókapus is nagyon próbálkozott, s egy későbbi posztjából kiderült: sikerrel járt.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.