Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd bronzérmes lett 4x100 méteres gyorsúszásban, ezzel megszerezték a magyar csapat első érmét a budapesti világbajnokságon. Hosszú Katinka a legjobb idővel jutott a hétfői döntőbe 200 vegyesen. Feltűnt egy fiatal magyar tehetség is a magyar mezőnyben, a 15 éves Késely Ajna 6. lett 400 gyorson, abban a számban, ahol Kapás Boglárka ötödikként ért célba. Ez történt vasárnap a Duna Arénában.
Percről percre tudósításunkat a vasárnapi napról itt találja.
A magyar férfi 4x100-as gyorsváltó végig remekül ment a döntőben, ahova előzetesen az 5. legjobb idővel jutottak be. Már az első úszó a váltóban, Kozma Dominik is remekül kezdett, ő a 2. helyen fordult, majd a befejező embernek, Bohus Richárdnak már "csak" a többiek, Németh Nándor és Holoda Péter által megszerzett előnyt kellett "megőriznie". Azért is nagy siker ez az érem, mert ebben a számban még soha nem szerepelt világversenyen döntőben magyar váltó. (Az alábbi videón a verseny hajráját, ezen a linken a teljes döntőt végigizgulhatja.)
Ez a magyar csapat első érme a hazai rendezésű világbajnokságon.
"Nagyszerű érzés volt, mindenki kiadta magából a maximumot, jól sikerültek a váltások is. Szerintem ma minden nekünk kedvezett" - nyilatkozta Kozma Dominik. "Már az utolsó 25-nél láttuk, hogy ebből érem lehet, Ricsinek csak haza kellett hoznia a váltót. Ő pedig megtette, amit meg kellett. Ennek az éremnek a fele legalább a közönségé."
"Ricsivel nagyon sokat gyakoroltuk a váltásokat, szerencsére jól sikerült, igaz, az időmmel nem igazán vagyok elégedett" - mondta Holoda Péter, aki hozzátette, nagyon gyors a medence, ami azt jelenti, hogy nagyon a víz tetején tudnak mozogni, igaz, a harmadik negyedik embernek már elég nagy hullámok között kell kapaszkodnia.
A délutáni programban Hosszú Katinka is kitett magáért, hiszen a legjobb idővel jutott a döntőbe, futama után úgy nyilatkozott, hogy világcsúcs "nem kell, de jó lenne" az aranyéremhez. Az olimpiai bajnok hétfőn délután szerzheti meg a magyar csapat első aranyérmét.
Ugyanebben a számban Jakabos Zsuzsanna a 11. helyet szerezte meg, így ő nem került be a döntő mezőnyébe.
A női 400 gyors döntőjében két magyar is, a riói érmes Kapás Boglárka és a 15 éves, junior Európa-bajnok Késely Ajna is rajthoz állt, ahol előbbi ötödikként, utóbbi hatodikként csapott célba. Késelynek ez óriási bravúr a felnőttmezőnyben. A hatszoros ifjúsági Európa-bajnok úszó a családjának és az edzőinek is köszönetet mondott a verseny után, majd hozzátette: összes eddig elért eredménye közül ennek örül a legjobban. Míg Kapás ezzel a versennyel valószínűleg bemelegített, és belekóstolt a hangulatba, erősebb számai, a 800 és 1500 méter előtt.
Cseh Lászlónak nem sikerült döntőbe jutnia 50 méteres pillangóúszásban, mivel a 11. helyet szerezte meg a magyar úszó. "Bemelegítésnek jó volt, de jobb időt vártam magamtól. Elégedetlen azért nem vagyok, nem az 50 pillangóra készülök, de két éve elég magasra tettem magamnak a lécet ahhoz, hogy csalódásnak éljem meg a kiesést" - nyilatkozta a verseny után Cseh.
A női 100 méteres pillangó középdöntői után pedig Szilágyi Liliána bosszankodhatott kicsit, hiszen mindössze 11 századmásodperccel maradt le a döntőről, így végül a 9. helyen zárt összesítésben. Szilágyi később azt mondta, elégedett volt az idejével, mivel elsősorban a 200-ra készült. "Viszont, mint sportoló, van bennem tüske, mert szerettem volna döntőt úszni" -nyilatkozta Szilágyi.
A délelőtti előfutamok során Gyurta Dániel gyengébbik számában, 100 mellen a 26. lett, míg Kalmár Ákos a 22. helyen végzett 400 gyorson.
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.