Sport MTI 2017. január. 22. 17:43

Az olimpiai bajnokot legyőzve negyeddöntős a magyar kéziválogatott

A mostani bravúros győzelem előtt csak az ágyútölteléknek számító Chilét és Szaúd-Arábiát tudták legyőzni férfi kéziseink.

Azután, hogy a csoportmeccsek utolsó fordulójában kikaptunk Fehéroroszországtól, óriási meglepetésre 27-25-re vertük az olimpiai bajnok Dániát a kézi-vb nyolcaddöntőjében. Ezzel a magyar válogatott bejutott a legjobb nyolc közé a franciaországi világbajnokságon. A következő fordulóban Norvégiával játszanak Nagy Laciék.

MTI/EPA/Sebastien Nogier
párizsi olimpia 2024
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.