2016. szeptember. 16. 21:21 MTI Utolsó frissítés: 2016. szeptember. 16. 21:20 Sport

A női tőrcsapat már biztosan érmet szerez a paralimpián

A Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Hajmási Éva összeállítású magyar válogatott bejutott a döntőbe a kerekesszékes vívók tőr csapatversenyében a riói paralimpia pénteki napján, miután 41-40-re legyőzte Hongkongot.

Az együttes első csoportmeccsén magabiztosan, 45-23-ra verte a fehéroroszokat, majd a folytatásban 45-34-re kikapott a favorit kínaiaktól, és az elődöntőben - akárcsak csütörtökön, a párbajtőr versenyben - a hongkongiakkal találkozott. Az első asszó totális magyar uralmat hozott, a paralimpiai újonc Hajmási 5-0-ra verte Ng Justine Charissát. A folytatás aztán már nem sikerült ilyen jól magyar szempontból, Dani ugyanis 10-2-re kikapott az egyéni verseny ezüstérmesétől Jü Csuj Jitől, de aztán jött Krajnyák - aki egyéniben bronzot nyert -, és egy 8-1-es sikerrel visszahozta a meccset Csan Jüi-csang ellenében.

Az első kör után 15-11-re a magyarok vezettek, és mivel Dani le tudta győzni Ng-t (5-2), Hajmási pedig egy újabb 5-0-s asszóval Csant, még az is belefért, hogy Krajnyák ezúttal "csak" döntetlent ért el Jü ellen. Ezzel együtt 30-19-es magyar vezetésről indult az utolsó kör, és kézzelfogható közelségbe került a döntő.

A helyzet azonban villámgyorsan megváltozott a záróasszók első felvonásában, ugyanis Dani súlyos vereséget szenvedett Csantól (16-4), így Krajnyák már hátrányból (34-35) kezdte meccsét Ng ellen. A 37 éves, többszörös paralimpiai érmes, rutinos vívó 6-2-re nyert, így Hajmásira várt a feladat, hogy 40-37-ről megpróbálja befejezni az összecsapást a legerősebb hongkongi, Jü ellen.

A 29 éves magyar korábban még tust sem kapott, most viszont hármat is, de ő is adott egyet, és mivel lejárt az idő, nagy izgalmak után, 41-40-nel végül a magyarok kerültek a fináléba. A magyar idő szerint 0.15 órakor kezdődő döntőben ismét Kína lesz az ellenfél.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Serdült Viktória 2025. február. 17. 14:52

Rodrigo Ballester, az MCC tanára, „wokebuster”: Mint volt uniós tisztviselő, szégyellem magam

Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?