Sport MTI 2016. augusztus. 30. 15:21

Bejelentette Rooney, hogy mikor lesz utoljára válogatott

A 2018-as oroszországi világbajnokság után lemondja a válogatottságot a Manchester United sztárja.

Ezt a 30 éves Wayne Rooney maga jelentette be nem sokkal azt követően, hogy Sam Allardyce szövetségi kapitány kijelentette: Rooney marad az együttes csapatkapitánya.

"Oroszországban lesz az utolsó lehetőségem arra, hogy valami nagy dolgot véghez vigyek Angliával. Megpróbálom minél jobban élvezni ezt a két évet, és a legmagasabb szinten befejezni az angol csapattal"

- nyilatkozta Rooney.

Az angolok vasárnap Szlovákia ellen kezdik meg vb-selejtezős sorozatukat. Rooney-nak ez lesz a 116. válogatottsága, eddig 115 mérkőzésen 53 gólt szerzett az angol csapatban.

116. pályára lépésével a legtöbb válogatottsággal rendelkező angol mezőnyjátékos lesz. Eddig David Beckhammel együtt állt az élen, míg az abszolút angol rekordot a 125-szörös válogatott kapus, Peter Shilton tartja.

párizsi olimpia 2024
hvg360 Dobszay János 2025. február. 28. 06:30

A falu adja a másikat – Orbán lohol a vidéki szavazói után

Egész pályás védekezésbe szorul a Fidesz, aminek leglátványosabb bizonyítéka, hogy a falvak lakóit is célba vette Orbán Viktor a 2026-os kampányt felvezető kommunikációjában. Pénzt adnak a kocsmáknak, az idős falusiaknak, de a Fidesz évtizedes vidékpolitikájának haszonélvezői korántsem a falvak, hanem azok a földbirtokosok, akiket az „állami földrablás” során helyzetbe hoztak a helyi gazdálkodókkal szemben.