A mezőnyből kimagasló női kajaknégyes megvédte címét az 500 méteres döntőben, ezzel a nyolcadik aranyat nyerte a magyar küldöttség. A férfi vízilabda válogatott szépségtapasszal utazhat haza a görögök legyőzésével. Kevésbbé lehetnek elégedettek a férfi öttusa magyar versenyzői, valamint a szabadfogású birkózók.
A címvédő magyar női kajaknégyes Londont követően egy helyen változtatott az összetételen, Kovács Katalin helyén Csipes Tamara foglalta el a beülőt.. A szombati döntőben féltávig a németek szorongatták a magyar kajakot, ám a táv második felében fokozatosan sikerült ellépni tőlük, a győzelem a hajrában vált biztossá. Kozák Danuta pályafutása ötödik olimpiai aranyát gyűjtötte be, Rióban háromszor állhatott fel a dobogó felső fokára az egyesben és párosban elért győzelmét követően: Ő lett az az első női kajakos, aki egyazon ötkarikás eseményen egyesben, párosban és négyesben is nyert, mindezt 29 évesen.
Csipes Tamara egy családi hagyományt folytathatott, édesapja után szintén olimpiai bajnok lett. A mostani négyes felkészítésében is szerepet vállaló Csipes Ferenc 1988-ban, Szöulban a férfi kajaknégyessel győzött 1000 méteren.
A kajak-kenu versenyekek szombati zárónapján a Vasbányai Henrik, Mike Róbert kenus kettős nagyot hajrázott ugyan, de lemaradt a bronzéremről, a negyedik helyen értek célba 1000 méteren. A Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás összeállítású férfi kajaknégyes a B döntőben harmadik, összesítésben 11. lett 1000 méteren, Molnár Péter pedig a hetedik helyen végzett a K-1 200 méter B döntőjében, így összesítésben a 15. helyen zárt.
A férfi vízilabda-válogatott 12-10-re verték a Görögország csapatát az 5. helyért, ezzel megismételték londoni szereplésüket.
A szabadfogású birkózók többet szerettek volna mutatni, de igen komoly ellenfeleket kaptak. Legtovább a 125 kilógrammos súlycsoportban Ligeti Dániel jutott, megszerezve a hetedik helyet, a 86 kilogrammos Veréb István 13. helyen zárt.
Marosi Ádám csalódottan vette tudomásul, hogy a 12. helyen zárt a férfi öttusázók versenyében, Demeter Bence 17. lett. Triatlonban a nők viadalán Kovács Zsófia 24., Vanek Margit pedig 45. helyen ért célba.
Neymar elérte az, ami sem Ronaldónak, sem Ronaldinhónak, sem Roberto Carlosnak és elődeinek nem sikerült: a házigazda brazilok nyerték a férfi labdarúgótornát, a szombati döntőben 1-1-es döntetlent követően 11-esekkel múlta felül a német csapatot. A világbajnokságokat tekintve öt elsőségével rekorder Brazília először diadalmaskodott ötkarikás játékokon.
A találkozó első gólját az FC Barcelona túlkoros klasszisa, Neymar rúgta meseszép szabadrúgásból a 26. percben. A németek az 59. percben Max Meyer révén egyenlítettek. A büntetőpárbajban mindössze egyetlen német, a torna gólkirálya, Nils Petersen az ötödik körben hibázott. A mindent eldöntő 11-est pedig Neymar rúgta be, akinek így a londoni ezüst után másodjára sikerült győzelemre vezetnie csapatát az olimpián.
A címvédő és világbajnok Mo Farah a 10 ezer méter után megnyerte az 5000 métert is riói játékokon, így ő az első brit futó, aki négyszeres olimpiai bajnok. A világbajnok Farah Londonban is ezen a két távon diadalmaskodott. A finn Lasse Virén (1972 és 1976) után ő a második férfi futó, aki 5 és 10 ezer méteren meg tudta védeni olimpiai bajnoki címét.
A női 4x400 méteres váltóban sorozatban hatodszor az amerikaiak győztek, ezúttal a jamaicaiak előtt, ezzel Allyson Felix immár hatszoros olimpiai bajnok, emellett van három ezüstje is.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.