2014. április. 19. 17:19 MTI Utolsó frissítés: 2014. április. 19. 17:18 Sport

Federer legyőzte Djokovicot

Roger Federer két szettben legyőzte Novak Djokovicot szombaton a 2,89 millió euró (887 millió forint) összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna elődöntőjében.

A 17-szeres Grand Slam-bajnok svájci sztár - aki három elbukott finálé mellett még sosem diadalmaskodott a hercegségben - 1 óra 14 perc alatt búcsúztatta a címvédő szerbet, és immár 18-16-ra vezet kettejük különpárharcában. A legelső meccsüket éppen Monacóban vívták, még 2006-ban.

Federer ellenfele a vasárnapi döntőben honfitársa, az Australian Open-bajnok Stanislas Wawrinka lesz.
Eredmény, elődöntő:
-------------------
Federer (svájci, 4.)-Djokovic (szerb, 2.) 7:5, 6:2
korábban:
Wawrinka (svájci, 3.)-Ferrer (spanyol, 6.) 6:1, 7:6 (7-3)

párizsi olimpia 2024
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.