A tavalyi, három ember halálát okozó merénylet után újra megrendezik a Boston Maratont. A versenyigazgató most a "világ legbiztonságosabb helyének" nevezte Bostont.
A Boston Maraton történetében még soha nem készültek olyan komoly biztonsági tervvel az eseményre, mint a hétfőn sorra kerülő, 118. rendezvényre.
Tavaly a futóverseny célegyenesében - a Boylston Streeten - két bomba robbant fel, a detonációban három ember meghalt, több mint 260-an pedig megsebesültek.
Dave McGillivray versenyigazgató most a "világ legbiztonságosabb helyének" nevezte Bostont, s hozzátette, biztos abban, hogy ezúttal nem lesz probléma, ugyanakkor elárulta, még soha nem aggódott annyira, mint az idei maraton előtt.
A biztonsági tervet szeptemberben kezdték el elkészíteni, a bostoni futásra 36 ezer versenyzőt, s egymillió nézőt várnak. Az útvonal mentén 130 elitkatona és 3500 rendőr - közülük 500 inkognitóban - ügyel majd a biztonságra.
Tavaly a férfiaknál az etióp Lelisa Desisa, a nőknél pedig a kenyai Rita Jeptoo győzött, de a robbantás miatt az eredményekre senki sem figyelt. Akkor a futók közül 5600-an be sem fejezhették a versenyt, a rendőrség ugyanis megállította őket.
Barack Obama, az Egyesült Államok elnöke most azt mondta: "Amikor a nap hétfőn felkel a Boylston Street felett, több tízezer ember mutatja majd meg, hogy Boston erős, mégpedig azzal, hogy a városban újra maratont fut."
Milák Kristóf: Megbántottam olyanokat, akiket nem szerettem volna, igyekszem ezen változtatni
Megtörte a hosszú csendet Milák Kristóf úszó, aki egy podcastben beszélt arról, hogy miért kellett szünetet tartania, hogy megfordult a fejében a visszavonulás gondolata, és hogy hogyan készült a párizsi olimpiára. Mesélt a motivációjáról is, végül bocsánatot kért mindazoktól, akiket megbántott.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)