Nem állította nehéz helyzet elé Imre Gézát ellenfele a párbajtőr kategória első fordulójában, a fiatal marokkói versenyző tizennyolc évesen jutott ki az olimpiára, edzőpartnernek viszont tökéletes volt. Reggel kilenckor (londoni idő szerint) elképzelni sem lehetett volna kellemesebbet.
Az első tust a marokkói fiatalember vitte be, de a magyar versenyző az első perc végén már három találatot vitt be tisztán, majd két együttes találat eredményeként 5-3 volt a táblán. Ezután megint tiszta találat jött öt is, így az első etap végén már hét tussal vezetett Imre (10-3), aki pontosan húsz évvel idősebb, mint el-Hauari, azaz oktatói feladatokat gyakorolt inkább az első meccsen, igazi éles verseny helyett.
A második három percnem úgy folytatódott, mint az első, négy találatot vitt be El Haouri, mégpedig tisztán, Imre Géza figyelme elkalandozott, nyilván fejben ő már megnyerte a meccset, de fizikailag még kellett két tus. 14 - 8 volt az állás öt perc tiszta játékidő után, amikor az utolsó tust bevitte a magyar versenyző, bemelegítésnek tökéletes első meccs volt.
"Az elvárás nyilvánvalóan az volt velem szemben, hogy könnyedén hozzam ezt a mérkőzést, de egy olimpián egyetlen asszó sem könnyű" - nyilatkozott Imre Géza. "Ráadásul ezt a fiút soha nem láttam korábban, nem tudtam belőle felkészülni, csak annyi információm volt róla, hogy balkezes és 171 centi magas. Először kicsit kellemetlennek is találtam a stílusát, de aztán ráéreztem."
A BHSE hatszoros Európa-bajnok párbajtőrözője a következő körben, a legjobb nyolc közé kerülésért a norvég Bartosz Piasecki és a francia Gauthier Grumier párharcának továbbjutójával csap össze magyar idő szerint 12:15 órától. "A francia nagyon jó vívó, s bár úgy tűnhet, hogy a norvég könnyebb ellenfél lehet, nem tudom, melyikükkel szeretnék inkább találkozni, talán a vesztessel... A viccet félretéve, mindegy ki lesz a következő rivális, győzni szeretnék" - fogalmazott Imre.
Úszóelnök: Sokadszorra alázzák meg Virth Balázst
Wladár Sándor szerint az, ahogyan Milák Kristóf korábbi edzőjével bánnak, egyenesen történelemhamisítás. Úgy fogalmazott: „fekélyes a seb, és egyre mélyül. Hosszú időt igényel a gyógykezelése”.