Hétvégén születhet ítélet a magyar fejlesztésű gólbíróról
Maruzsi László bízik abban, hogy a labdarúgó-játékvezetőket segítő találmánya "továbbjut" a sportág szabályalkotó testületének (IFAB) hétvégi egyeztetéséről, és esély marad arra, hogy a jövőben alkalmazzák is.
Az IFAB akár már a hétvégén dönthet arról, hogy melyek azok a bírókat segítő technikai találmányok, amelyeket tovább tesztelnek. Maruzsi László elmondta: várhatóan szombaton kapják meg az eredményt, saját találmányának továbbjutása kapcsán az eddig elvégzett tesztek alapján bizakodó.
Az IFAB angliai ülésén a tagok kézhez kapják annak a nyolc tesztelt rendszernek az eredményeit - köztük Maruzsi Lászlóét is -, amelyek abban segítenék a játékvezetőt, hogy jelzést kapjanak, ha a labda túlhaladt a gólvonalon. Vélhetően a vizsgált szisztémák tekintetében arról is döntenek, hogy melyeket tesztelik tovább márciustól a második körben. A testület legkorábban július 2-án, a nyári Európa-bajnokság döntőjét követően egy nappal hozhat végleges döntést a technikai segítség bevezetéséről.
Az 1886-ban alapított, nyolcfős IFAB tagságának felét - 1913 óta - a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) adja, a másik négy szakértő pedig Angliát, Skóciát, Észak-Írországot és Walest képviseli. A szabályok megváltoztatásához a voksok 75 százaléka szükséges. A "Grál-lovagoknak" is nevezett testület az elmúlt években mindig a technikai újítások bevezetése ellen voksolt.
A hétvégi tanácskozás előtt a jordán Ali herceg, a FIFA egyik alelnöke jelezte: ő tart attól, hogy ezek az új találmányok alááshatják a játékvezetők tekintélyét.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.