Overdose szombaton elindult Dubajba, ahol a magyar ló a tervek szerint végigversenyzi a téli szezont.
A pannoniaoverdose.hu arról számolt be, hogy Overdose patkói kissé meglazultak, ezért a nagy utazás előtt Stuart Packham csütörtökön Alagra repült Angliából, és újrapatkolta. A művelet problémamentesen zajlott, így péntekről szombatra virradó éjszaka a csapat elindulhatott Frankfurtba, ahonnan "Dózi" vasárnap reggel, állandó munkalovasa, Osztényi Zoltán társaságában egy teherszállítón repül el Dubajba.
Az arab országbeli szezon egy 16 állomásból álló versenysorozat, amely e hét közepén kezdődött és március 31-én, a dubaji Világkupával fejeződik be. Utóbbi a világ legmagasabb díjazású versenynapja, amelyen 27 millió dollárt osztanak fel a futamok győztesei és helyezettjei között. A Dubai World Cup Carnivalra annak 15 éves története során nemhogy Magyarországról, de Kelet-Európából sem jutott még el ló.
Overdose november 13-án Rómában győzött Group III-as versenyen. Előtte a Royal Ascoton versenyzett még júniusban, s kiváló futással negyedik helyen ért célba. A 2010 augusztusáig veretlen, sorozatban 14 futamot megnyerő ló 12 győzelem után savós patairha-gyulladást kapott 2009-ben, mellyel veszélybe került karrierje, ám 2010-ben vissza tudott térni, de augusztusban csak hetedik lett a baden-badeni Goldene Peitschén. Tavalyi hoppegarteni sikere után a Haydock Parkban és a Royal Ascoton azonban újfent bizonyította egyedülálló tehetségét.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/79167c82-53ac-47cd-87b9-9c2830c2c2a1.jpg)
Milák Kristóf: Megbántottam olyanokat, akiket nem szerettem volna, igyekszem ezen változtatni
Megtörte a hosszú csendet Milák Kristóf úszó, aki egy podcastben beszélt arról, hogy miért kellett szünetet tartania, hogy megfordult a fejében a visszavonulás gondolata, és hogy hogyan készült a párizsi olimpiára. Mesélt a motivációjáról is, végül bocsánatot kért mindazoktól, akiket megbántott.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)