Hangos bírókat sürget az olimpiai bajnok vízilabdakapus
Gergely István szerint meg kell változtatni a vízilabda szabályait ahhoz, hogy a sportág versenyképesebb, egyben a médiának, a közönségnek és a szponzoroknak eladhatóbb legyen.
A Groupama-Honvéd kétszeres olimpiai bajnok kapusa többek között az ítéleteket a közönségnek kihangosítva magyarázó bírók bevezetését sürgette a „Sportágak versenye I. , csapatsportok” elnevezésű konferencián tartott keddi előadásában, a TF-en.
„Ma a vízilabda a legsikeresebb csapatsport idehaza, de ez nem biztos, hogy így marad” – kongatta meg a vészharangot Gergely, majd hozzátette: „Nem lehet látni, mi történik a víz alatt, a közönség számára ezért sokszor nehezen követhető a játékvezetők ítélete. A megoldás az lenne, ha az amerikaifutballhoz hasonlóan a vízilabdában is beszélő bírókat alkalmaznának, akik három-négy szóval hangosan elmagyaráznák ítéleteiket, például hogy ki, milyen szabálytalanságot követett el” – fogalmazott a pólós.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/cb4da991-31ad-4eab-9e34-f6490fc7f8d5.jpg)
A sportmenedzseri diplomát is szerzett hálóőr szerint növelni lehetne a nézőszámot, ha a magyar bajnokság nem szeptembertől júniusig tartana, hanem a szezont kitolnák a nyári hónapokra, amikor más sportágakban holtidény van.
„Sajnos a kéziseknél és a kosarasoknál is velünk egyszerre rendezik a bajnokság rájátszását, ami megosztja a nézők és a média érdeklődését, és ennek a szponzorok sem örülnek. Nem véletlen, hogy amíg a bajnoki meccseinkre alig négy-ötszázan jönnek ki, addig a válogatottal nyáron rendre több ezer néző előtt játszunk a Margitszigeten.”
Gergely úgy látja: jobban össze kellene hangolni a különböző csapatsportágak versenynaptárát, hogy egy-egy klub szurkolói hétvégenként több sportág meccseire is ki tudjanak menni, ezzel is emelkedhetne az egyesületek jegybevétele.
A Honvéd kapusa szerint a vízilabdának újra szabadtéri sportággá kellene válnia. A fedett uszodákban nehéz olyan hőmérsékletet teremteni, ami a fürdőnadrágos játékosoknak és a kabátban érkező nézőknek egyformán megfelelő. „Kijön egy fiatal télen az uszodába, s mivel nincs ruhatár, nagykabátban üli végig a meccsünket. Leizzad, hazamegy, jól megfázik, s egy életre elmegy a kedve a vízilabdától…”
Gergely úgy érzi, jobban oda kellene figyelni a sportvezetők kiválasztására is. „Attól, hogy valaki olimpiai bajnok, még nem biztos, hogy jó vezető lesz, aki ért a joghoz, vagy a költségvetés készítéséhez” – zárta előadását Athén és Peking aranyérmese.
Boksztragédiák: ha több életet tesz jobbá, mint ahányan belehalnak, akkor rendben van?
Az egyik legősibb, de legveszélyesebb sport az ökölvívás. Orvosszervezetek kampányoltak a betiltása mellett, az amatőrök egészségét fejvédővel próbálták megóvni, de úgy tűnik, az csak tetézte a bajt. Közelebb vihetnek a sorra ismétlődő tragédiák a sportág biztonságosabbá tételéhez?
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)