A 2010-es futball-világbajnokság egyik legnagyobb problémája a feketepiaci jegyárusítás volt. Olyannyira, hogy még a magyar válogatott egykori kapitányát, a német Lothar Matthäust is ilyen ügyeletekkel gyanúsítják.

Még az sem fogta vissza a feketepiaci üzéreket, hogy az illegális belépők árusítását egy szabály szerint a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) húszezer eurós pénzbírsággal és akár öt év börtönbüntetéssel is sújthatja.
A német tz-online.de értesülései szerint a 150-szeres német válogatott Lothar Matthäus, a magyar válogatott egykori szövetségi kapitánya is hasonló ügyletekbe keveredett. A gyanú szerint ugyanis több mint ötszörös áron, 5 ezer euróért árult az E-Bay árverési portálon keresztül jegyeket a világbajnoki döntőre, melyeket munkaadójától, az arab Al Jazeera televíziós társaságtól kapott.
Az egy hotel halljában átadott jegyeken jól látszódott a „FIFA TV – Al Jazeera“-felirat. Mivel a jegyek ára darabonként 600 dollár, azaz 470 euró volt, Matthäus haszna az üzleten mintegy 4000 euró, azaz több mint egymillió forint lehetett.
"Én csak egy müncheni barátomnak segítettem - nyilatkozta Matthäus a német internetes portálnak. - Tettem neki egy szívességet. Én személy szerint semmit sem kerestem a jegyeladásból."
A transznemű nők egyik utolsó mentsvára is odaveszett
Az Angol Labdarúgó-szövetség érvényesítette a brit Legfelsőbb Bíróság döntését, és a következő hónap elejétől megtiltja a transznemű nőknek, hogy az angol női bajnokságban játsszanak. A női futball a transz közösség egyik utolsó mentsvára volt, egy olyan biztos pont, ahol elfogadták őket és szabadon élvezhették a sportolás mentális és fizikai egészségre gyakorolt jótékony hatásait. A nemiség kérdésének vizsgálata ezzel csak tovább bonyolódott.
