Azt mondják, aki egyszer beleszeret, nem képes abbahagyni. Még annak ellenére sem, hogy a felszerelés és a lőszer megvételéhez mélyen a zsebébe kell nyúlnia az embernek.
Az airsoft csapatjáték, melyben kisméretű 6mm átmérőjű műanyag golyókat kilövő, a valódira külsőleg hasonlító fegyverekkel játszanak a játékosok. A golyók semmilyen nyomot nem hagynak, így a játékosok becsületén múlik, hogy beismerik-e a találatot. A rendezvények fajtáit csak a szervezők fantáziája és a biztonsági szabályok korlátozhatják. A játék célja lehet zászló vagy egy kiemelt tárgy megszerzése, egy épület vagy terület elfoglalása, megtartása, esetleg a másik csapatból minél több játékost kiejteni.
Vannak játékok (a videón is ilyen látható), amelyek egy valós történelmi eseményt elevenítenek fel, ilyenkor a játékosok megpróbálnak úgy öltözködni, hogy minél jobban hasonlítsanak a korabeli katonákra. Az airsoftnak létezik egy komolyabb ága is, amely a játékosok fegyelmezettségére és kitartására épül. A tapasztaltabb játékosok között egyre terjed ennek a népszerűsége. Ezek az úgynevezett milsim (military simulation) játékok gyakran 2-3 napig is tarthatnak. Ezekben a játékosok az erdőben alszanak, és csak annyi felszerelés van náluk, amennyit a hátukon elbírnak. A feladatokat a valóságoshoz hasonlóan alakítják ki, így kevesebb a lövöldözés és sokszor akár 15-20 km es távokat is legyalogolnak a játék ideje alatt.
A játékok főleg magánkézben lévő erdős területeken vagy volt katonai laktanyákban, bázisokon zajlanak.
Márton ikrek: Ha az edző eléri a gyerekeknél, hogy higgyenek magukban, az az egész életüket elkíséri
Az egyikük a taekwondo első magyar női világ-, a másikuk olimpiai bajnoka. Egypetéjű ikrekként úgy hasonlítanak egymásra, mint két tojás, ugyanúgy gondolkodnak a világ dolgairól, befejezik egymás mondatait. De míg az egyikük taktikus, és néha kicsit talán túl is gondolja a dolgokat, a másikuk csak megy előre, és elsősorban az erejében bízik. Márton Luanával és Vivianával beszélgettünk.