A sportvilág nagy visszatérői
A három év kihagyás után jövőre ismét a Forma-1-ben versenyző Michael Schumacher előtt is akadtak olyan visszavonult sztársportolók, akik meggondolták magukat.
Lance Armstrong A texasi fenomén éveken át uralta az országúti kerékpársportot. Sorozatban hétszer nyerte meg a Tour de France-t, ami rekord a körverseny történetében. Három és fél év kihagyást követően, idén januárban tért vissza Ausztráliában, majd a nyári Touron harmadik lett.
Niki Lauda Két világbajnoki címmel (1975, 1977) és egy kis híján tragikus balesettel (1976) a háta mögött távozott először a Forma-1-ből 1979-ben. Az osztrák pilóta ezután légitársaságot alapított, melynek támogatására 1982-ben ismét F1-es volán mögé ült. Két év múlva begyűjtötte harmadik vb-címét, majd 1985-ben végleg elköszönt a száguldó cirkusztól.
Michael Jordan Minden idők talán legnagyobb kosarasa összesen hat NBA-bajnoki címet szerzett a Chicago Bullsszal, és két olimpián nyert aranyérmet. A baseball kedvéért hagyta el ideiglenesen a palánkok világát, majd visszatérése után még három bajnoki aranygyűrűvel gazdagodott. Utolsó két szezonjában, 2001-től a Washington Wizardsban "vezetett le", amelynél sportigazgatóként is tevékenykedett.
Muhammad Ali Sonny Liston ellen nyerte első vb-övét 1964-ben, majd a honvédelmi kötelezettség megtagadásáért 1967-ben bevonták engedélyét, továbbá öt év börtönt kapott, de szabadlábon maradt. A tiltást csak 1970-ben törölték el. 1979-ben visszavonult, de egy évvel később - az orvosi figyelmeztetés ellenére - ismét ringbe szállt Larry Holmes ellen, akitől kikapott. 1981-ben ugyanígy járt Trevor Berbickkel szemben.
Mark Spitz A legendás amerikai úszó alighanem minden idők legsiralmasabb visszatérését produkálta: az 1972-es müncheni olimpia hétszeres aranyérmese 20 évvel később, 41 esztendősen megpróbálta magát kvalifikálni a barcelonai játékokra - sikertelenül.
Szeles Mónika Az akkori világelsőt 1993-ban egy zavart elméjű férfi hátba szúrta mérkőzés közben. Két évig kihagyás után vesztett szett nélkül nyerte meg visszatérése utáni első tornáját Torontóban. Összesen 53 trófeát gyűjtött.
Katarina Witt A német korcsolyakirálynő 1988-ban, két olimpiai és négy vb-arany után profinak szegődött, ám 1994-ben visszatért a lillehammeri játékokon. A norvég közönség ujjongva ünnepelte, de csak hetedik lett.
Mario Lemieux A kanadai hokisztár 1997-ben köszönt el először az élsporttól, két NHL-bajnoki címmel és egy rákbetegséggel a háta mögött. Két évvel később részesedést vásárolt a csődbe jutott Pittsburgh Penguinsben, majd - első klubtulajdonosként - 2000-ben ismét ütőt ragadott. Második karrierjére a 2002-es olimpiai arannyal tette fel a koronát.
Pelé A Fekete Gyöngyszem 1114 meccsen 1088 gólt lőtt a Santos színeiben. Háromszoros világbajnokként intett búcsút 1974-ben, ám a következő évben aláírt a New York Cosmoshoz, ahol még két idényt lehúzott.
Ezekre a szavakra kerestek rá a legtöbben Pornhubon 2024-ben
Változás történt az élen.