Eddig minden a vártaknak megfelelően alakul a kézi-vb-n
Három meccsen van túl a magyar női kézilabda-válogatott. Az első két meccs az előzetes várakozásoknak megfelelően alakult, és a románoktól elszenvedett vereséggel is számoltunk. Kökény Bea, a hvg.hu szakértője elemzi ki a csapatot, az ellenfeleket és a lehetőségeket.
A magyar női kézilabda-válogatott három mérkőzésen van túl. Az első két csoportmérkőzésen Mátéfi Eszter csapata könnyedén győzte le Tunézia és Chile csapatait, bár a két gárda nem nevezhető erősnek. A harmadik meccsen, Románia ellen mindenki tudta, hogy nehéz dolgunk lesz, hiszen nemcsak a macedóniai Európa-bajnokságon kaptunk ki tőlük 27-21-re, de az azóta eltelt időben az egyre jobban összeérő román gárda legyőzte az olimpiai- és Európa-bajnok Norvégiát is.
„A Tunézia elleni tökéletes ráhangoló meccs volt, hiszen nem olyan gyenge csapatról van szó – mondta Kökény Bea, olimpiai ezüstérmes kézilabdázónk a hvg.hu-nak. – Magabiztosnak tekinthető a győzelmünk, a lányok hozták, ami elvárható. Chilével azért nem érdemes foglalkozni, vagy bármit leszűrni, mert sokkal gyengébb játékerőt képvisel. Románia ellen az alapvető gondunk a hullámzó teljesítmény volt. Bár a vereség benne volt az előzetes kalkulációban, de ha végig olyan játékra lettünk volna képesek, mint a második félidőben, akkor egy szoros eredményre, sőt akár pontszerzésre is lehetett volna esély.”
Elkeseredésre semmi ok - a hétfői vereség belefért © MTI - Koszticsák Szilárd |
„A továbbjutásunk azért szerintem nincs veszélyben, amit csak erősít az, hogy Japán és Tunézia döntetlent játszott egymással – tette hozzá Kökény Bea. – A japánokat illik megverni, akkor pedig a középdöntőben vagyunk. Ott nagy valószínűséggel a Spanyolország – Kína – Dél-Korea hármasból kapunk ellenfelet, a három csapat közül pedig mindegyiket le tudjuk győzni. A kínaiakat éppen a világbajnokság előtt, egy edzőmeccsen vertük meg.” A románoktól elszenvedett vereség ellenére tulajdonképpen minden a vártaknak megfelelően alakul Kínában.
A magyar válogatott és a Ferencváros egykori klasszisa szerint három meccs után biztosan még semmi sem szűrhető le. Az azért látható, hogy a magyar csapat erőssége eddig leginkább Tóth Tímea, Szucsánszki Zita, Zácsik Szandra és Bulath Anita volt, az általában szintén kulcsember Tomori Zsuzsanna pedig remélhetően hamarosan formába lendül. „A belső embereink tehát viszonylag stabilnak tekinthetők – tette hozzá Kökény Bea. – Ugyanakkor a védekezés a gyenge pontunk, bizonytalanok vagyunk. A románok ellen elöl akadozott a támadás, ez pedig kihatott hátra is. Az emberhátrányos helyzeteinket sem tudtuk kivédekezni.”
2009-ES KÉZI-VB, MAGYARORSZÁG - ROMÁNIA ÖSSZEFOGLALÓ
A magyar csapat egyik legkényesebb pontja a kapuskérdés, ahol látszik, hogy Pálinger Katalin valóban nehezen pótolható. „Herr Orsi nagyon jól védett a Pannon Kupán, a románok ellen azonban kicsivel talán már korábban lehoztam volna. Szerintem több pihenés kellett volna neki.” A kapus szerepe nagyon fontos, hiszen jól emlékezhetünk, hogy Pálinger a pekingi olimpián újabb és újabb bravúros védéseivel hogyan bizonytalanította el a világ élvonalába tartozó Ionela Stancát, a román beállóst. Most megfordult a helyzet: Paula Claudia Ungureanu csinálta velünk ugyanezt.
Mátéfi Eszernek és csapatának a keddi szünet után készülnie kell az olimpiai és Európa-bajnok Norvégia elleni meccsre, bár a továbbjutásról lényegében a Japán elleni csütörtöki meccs dönt. Mindkét meccset élőben követhetik végig a hvg.hu-n!2009-ES NŐI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG, KÍNA A MAGYAR CSAPAT TOVÁBBI CSOPORTMECCSEI:
SZERDA:
Magyarország - Norvégia, 12:15
CSÜTÖRTÖK:
Magyarország - Japán, 14:15
Kovács Kokó István: Nem baltával rontok be az irodába
Gazdasági és jogi átvilágítást ígért a Magyar Ökölvívó Szakszövetség újonnan megválasztott elnöke, Kovács Kokó István. Atlanta olimpiai bajnoka a rá váró feladatok mellett beszélt arról, mekkora szerepe lehetett a politikának a megválasztásában, miként alakult a viszonya Erdei Zsolttal, miért indul nála hatalmas mínusszal a szövetségi kapitány, és hogy miért ilyen határozott a véleménye Imane Helif ügyéről. Interjú.