Női kézilabda BL: győzött és csoportelső a Győr
Az élen végzett csoportjában a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután az utolsó fordulóban 29-28-ra győzött a címvédő orosz Zvenyigorod otthonában.
A címvédőnek a KEK-szereplést érő harmadik hely, a Győrnek pedig a csoportelsőség megszerzése, illetve kiharcolása volt a célja. A vendégeknél hiányzott a szívvizsgálaton átesett Görbicz Anita.
Az ETO nem ijedt meg, jó védekezésének köszönhetően gyorsan 3-1-re ellépett. Lassan felébredt a Zvenyigorod, és a 10. percben egyenlített (5-5), majd fordított is. Ezt követően felváltva estek a gólok, később emberelőnyben 11-9-re megint a magyar bajnok vezetett. Lehetett volna nagyobb is a különbség, ám két ziccer és egy büntető is kimaradt ebben a szakaszban. A szünetig nem igazán változott a kép, együtt haladt a két csapat.
A folytatás rosszul indult, a Zvezda megugrott, ráadásul egy ideig emberhátrányban is játszott a Győr. Azonos létszámnál sikerült rendezni a sorokat, és 20-19-ra már megint Pálingeréknél volt az előny. A lendület 25-21-ig kitartott, ekkor időt kértek az oroszok. Két gyors góljuk azonban nem törte meg a győrieket.
A végén 28-28-nál az utolsó támadás az emberelőnyben lévő ETO-é volt, és 15 mp-cel a lefújás előtt Mravikova a jobb szélről belőtte a csoportelsőséget és a vele járó kedvezőbb kiemelést érő találatot. A Győr mindhárom idegenbeli meccsét megnyerte a BL-ben.
A csoport, 6., utolsó forduló:
Zvezda Zvenyigorod (orosz) - Győri Audi ETO KC 28-29 (15-15)
Az állás: 1. (és már csoportgyőztes) Győri Audi ETO KC 10 pont/6 mérkőzés, 2. Ikast (dán) 7/5, 3. Zvenyigorod 3/6, 4. Kometal Szkopje (macedón) 2/5
Vasárnap:
Kometal Szkopje (macedón)-Ikast (dán) 14:50 ó
Az első és második helyezett a nyolcas középdöntőbe jut, a harmadik átkerül a KEK-be, míg az utolsó kiesik. A sorsolást kedden tartják Bécsben.
A transznemű nők egyik utolsó mentsvára is odaveszett
Az Angol Labdarúgó-szövetség érvényesítette a brit Legfelsőbb Bíróság döntését, és a következő hónap elejétől megtiltja a transznemű nőknek, hogy az angol női bajnokságban játsszanak. A női futball a transz közösség egyik utolsó mentsvára volt, egy olyan biztos pont, ahol elfogadták őket és szabadon élvezhették a sportolás mentális és fizikai egészségre gyakorolt jótékony hatásait. A nemiség kérdésének vizsgálata ezzel csak tovább bonyolódott.
