Pert indított egykori jegyese ellen Gina Lollobrigida, amiért a férfi vagyona megszerzése érdekében tudta nélkül "házasságot kötött vele". Az első tárgyalást már az elején elnapolták szeptember 17-re – közölte az olasz sajtó szerdán.
A színésznő 2010-ben fordult a rendőrséghez. Azt állította: az internetről tudta meg, hogy a 44 éves spanyol Javier Rigau Barcelonában állítólag házasságot kötött vele nyolc szemtanú előtt. Lollobrigida hangoztatta, hogy csalás történt: nem ő jelent meg az anyakönyvi hivatalban, Rigau a színésznő által teljesen más célból aláírt felhatalmazást használt fel.
Lollobrigida szerint Javier korábban más célból kért tőle egy általa hiteles aláírással ellátott dokumentumot, ezzel élt vissza a férfi.
A színésznő felidézte, hogy 2004-ben találkoztak Monte Carlóban és 2006-2007-ban voltak együtt. Mint elmondta, 2006-ban esküvőt terveztek, hozzá akart menni Rigau Rifolshoz, de csak mert depressziós volt. "Azt gondoltam, egy házasság segíthet nekem. Köztünk tulajdonképpen soha nem volt semmi. Csak partikra kísért el" – nyilatkozta Lollobrigida.
A hazájában Lollóként ismert színésznő az ötvenes-hatvanas évek mozijának egyik olasz sztárszínésznője volt. Utoljára 2011-ben a Box Office 3D című olasz filmben szerepelt, de az utóbbi évtizedekben elsősorban szobrászként és fotóművészként dolgozott.