2013. szeptember. 20. 07:40 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 20. 08:24 Shake

Fél fülére megsüketült Szörényi Szabolcs

Egyik pillanatról a másikra vesztette el fél fülére a hallását Szörényi Szabolcs. Az egy hét múlva 70. születésnapját ünneplő zenész, az Illés és a Fonográf együttes hajdani oszlopos tagja este még úgy feküdt le, hogy mindent hall, reggelre viszont csend lett – írja a Blikk.

"Egyik éjszaka egyszerűen elszállt a jobb fülem" – mesélte a Blikknek Szörényi Szabolcs. "Rohantunk a klinikára, rögtön ott is tartottak, tíz napig kezeltek, infúziókat kaptam. Egy kicsit javult, de nem sokat. Azt mondják, ez idegi hallásvesztés, egy hajszálér elzáródik. A legnagyobb baj, hogy ez speciális süketség, a legkellemetlenebb frekvenciákat, a kutyaugatást, a mentőszirénát, a feleségem hangját jobban hallom" – tette hozzá tréfásan a zenész.

Szörényi elárulta, hogy a hallásvesztése a zenehallgatásban is nagyon zavarja, míg azelőtt mindig szólt valamilyen zene, modern vagy klasszikus a háttérben, mostanság a csöndet jobban élvezi.

"Egy picit rosszkedvűvé is tesz a dolog, ha egyedül maradok otthon, akkor inkább csak kiülök a teraszra, iszom egy sört, elnézem a kertet" – mondta a zenész, aki azt is bevallotta, hallásvesztése miatt nem vállalt már zenei rendezői munkát az István, a király rockopera 30. jubileumi előadásán.

A bemutatón persze ott volt, és elárulta: neki tetszett az előadás, az Alföldi Róbert-féle rendezés miatt kialakult hisztériát pedig inkább tartja politikainak, mint művészetinek. "1983-ban is ugyanilyen megosztott volt a közönség az István, a király tekintetében, csak akkor nem volt felület, amelyen kifejthették véleményüket" – mondta. "Ma boldog-boldogtalan billentyűzetet ragad, és írja a mocskolódást az internetes fórumokon."

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.