2013. február. 16. 18:18 MTI Utolsó frissítés: 2013. február. 16. 18:14 Shake

Pintér, Bárándy és Szellő István együtt teniszeztek

A politikusok válogatottja nyerte a 15. Valentin-napi páros teniszversenyt, amelynek a Tabáni Tenisz Center adott otthont szombaton.

A "Szeressük egymást, gyerekek!" jelszóval meghirdetett tornán a politikusok és az újságírók egyaránt két győzelemmel és egy döntetlennel zártak. Egymás elleni találkozójukon nemcsak a szettek (4-4), hanem a játékok (26-26) száma is megegyezetett - hasonlóra még nem volt példa a Valentin-napi teniszversenyek történetében. A sorrendet így végül az döntötte el, hogy a politikusok a nap során összesen 15 szettet nyertek, míg az újságírók csak 13-at.

A Stumpf István alkotmánybíró vezette tornagyőztes csapatban a hagyományoknak megfelelően kormánypártiak és ellenzékiek egyaránt helyet kaptak. Az első helyen ezúttal is Pintér Sándor belügyminiszter játszott, aki megszokott partnere, Temesvári Andrea oldalán mindhárom mérkőzését megnyerte. A politikusoknál pályára lépett még Szűcs Lajos (Fidesz), a Pest Megyei Közgyűlés, illetve a Magyar Tenisz Szövetség elnöke, továbbá Fazakas Szabolcs, Baja Ferenc és Bárándy Péter szocialista exminiszterek.

A második helyezett újságíróknál olyan ismert médiaszemélyiségek ütötték a labdát, mint B. Tóth László, Egri János, vagy Szellő István.

A harmadik helyet a művész-sportoló válogatott szerezte meg, csapatukban korábbi válogatott labdarúgók, Nagy Antal és Sebők Vilmos, valamint a Ferencvárosi TC egykori elnöke, Rieb György is helyett kapott. A negyedik helyen a sztármenedzserek válogatottja zárt, akiknek Hajas László mesterfodrász volt a csapatkapitánya.
A rendezvény idén is non-profit jellegű, a szervezők a bevételből a Magyar Speciális Olimpia Szövetség labdarúgó szakágát támogatják.

hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.