2012. december. 10. 08:19 MTI Utolsó frissítés: 2012. december. 10. 08:16 Shake

Sugárutat neveztek el a magyar zsidók megmentőjéről Brooklynban

Raoul Wallenbergről nevezték el Brooklyn egyik sugárútjának szakaszát - ezzel emlékeztett New York városa vasárnap a holokauszt idején magyar zsidók ezreit megmentő svéd diplomatára születésének 100. évfordulóján.

Brooklyn Borough Park negyedében a 13. sugárútnak a 36. és 60. utca közötti szakaszát nevezték át egyúttal Raoul Wallenberg Way-nek is, David G. Greenfield és Brad Lander városi tanácsi képviselő javaslatára. A szertartás a Raoul Wallenberg Centenáriumi Ünnepi Bizottság egyik leghangsúlyosabb eseménye volt New Yorkban.

"Az Egyesült Államokban a holokauszt túlélői a legsűrűbben a Borough Parkban laknak és több száz helyi család Raoul Wallenberg hősiességére vezetheti vissza az életben maradását. Köszönöm a városi tanácsbeli kollégáimnak, hogy támogatták az átnevezést, amely lehetővé teszi, hogy Raoul Wallenberg neve és öröksége tovább éljen" - hangoztatta nyilatkozatában februárban, az önkormányzati testület döntése nyomán Greenfield.

Az új utcatábla leleplezésének szertartásán részt vett Dán Károly, Magyarország és David E. R. Dangoor, Svédország New York-i főkonzulja. Miként a hivatalos laudáció szövege, az eseményről beszámoló amerikai sajtójelentések is egybehangzóan azt állították, hogy Wallenberg 100 ezernél több zsidót mentett meg a haláltól Magyarországon.

Raoul Wallenberget az idén az amerikai törvényhozás posztumusz az általa adományozható legmagasabb elismeréssel, a Kongresszusi Aranyéremmel tüntette ki. Winston Churchill és Teréz anya mellett egyedül ő nyerhette el 1981-ben az Egyesült Államok tiszteletbeli állampolgárságát. (Ezt a címet Kanadától és Izraeltől is megkapta.)

Élet+Stílus hvg.hu 2024. november. 30. 10:00

„Elájult, és akkor jött rá, hogy valami nem stimmel” – Kösz, jól: kiégés és stressz a magyar munkahelyeken

<strong>Milyen személyiségjegyek jellemzik a munkamániásokat, és mi lehet az oka, hogy Magyarországon a civil szférában dolgozik a legtöbb munkafüggő</strong>? Mennyire az egyén, és mennyire a munkáltató felelőssége, ha a munkamánia eluralkodik, és függőséggé, kiégéssé válik? <strong>Mi a közös Karácsony Gergelyben és Donald Trumpban?</strong> A Kösz, jól vendége volt Kun Bernadette pszichológus és Merész István, az Allianz-Trade vezetője.