2012. július. 19. 16:07 MTI Utolsó frissítés: 2012. július. 19. 15:56 Shake

Több száz halott pingvin vetődött partra Brazíliánál

Több mint ötszáz pingvintetemet vetett partra a víz Brazíliában az elmúlt napokban.

Tengerbiológusok kutatják, mi okozta az 512 pingvin pusztulását, amelyek tetemét a Brazília déli részén lévő Rio Grande do Sul állam partjainál találták meg a szárazföldön.

Az első vizsgálatok alapján a madarak sértetlenek voltak, és olajfoltokat sem találtak a tollazatukon - adta hírül a The Daily Telegraph brit napilap.

A Magellán-pingvinek legnagyobb populációban Argentínában és Chilében élnek. Onnan vándorolnak a melegebb vizekbe élelemért északra, Sao Paulo felé. A vándorlási időszak általában március és szeptember között tart.

hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.