Indiai antilopok születtek a Nyíregyházi Állatparkban
Öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban, a csorda az új jövevényekkel együtt immár tizenegy állatot számlál.
Az antilopok párosodási időszaka általában nyáron a legaktívabb, így a gondozók januárra várták a kis gidák születését - tájékoztatta Révészné Petró Zsuzsa, az állatpark szóvivője hétfőn az MTI-t. A Nyíregyházán élő bika azonban télen lett ivarérett, úgyhogy amint tudta, behozta a "lemaradást": a neki szánt nőstényeket közel egy időben fedezte be. Azok hat hónapnyi vemhesség után hozták világra gidáikat.
A sóstógyógyfürdői létesítményben az ázsiai elefántokkal egy év óta társbérletben élő apró termetű csorda a vezérbikából, öt ivarérett nőstényből és öt gidából áll - mondta szóvivő. A közös, Európában is ritka együtt tartás célja, hogy "ingergazdagabbá" tegyék az intelligens ormányosok környezetét.
Az indiai antilop kis számban India szinte teljes területén előfordul, kivéve a hegységeket és a nedvesebb területeket. Becslések szerint valaha mintegy 4 millió példány élt a földrésznyi ország síkságain, mára viszont csupán tízezer maradt belőlük. A fajt a vadászat és élőhelyének pusztulása egyaránt veszélyezteti.
Az indiai antilop egyike annak a kevés antilopfajnak, amelynek nősténye és hímje lényegesen különbözik egymástól. A nőstények és a fiatal állatok sárgásbarna színűek, míg a kifejlett hímek csokoládébarnák. A hímeknek 60 centiméter hosszúságot is elérő csavarodott szarvuk van. Mindkét ivar szemkörnyékét világos gyűrű keretezi.