2012. május. 31. 17:21 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 31. 17:11 Shake

Beszólt a bankároknak Bruce Springsteen Berlinben

Érzékeny témára tapintott berlini szuperkoncertjén Bruce Springsteen: a világhírű rockzenész "pénzsóvár tolvajoknak" és "fosztogató báróknak" nevezte a pénzügyi szektor nagyhatalmú szereplőit.

Springsteen a német főváros olimpiai stadionjában lépett fel Wrecking Ball című világkörüli turnéja részeként, koncertjére 58 ezres tömeg sereglett össze. A zenész a számok között a gazdaságilag nehéz időkről beszélt, amelyekben emberek vesztették el állásukat világszerte, adósságválság alakult ki Görögországban és más országokban.

"Amerikában sok ember vált munkanélkülivé. De Európában és Berlinben is nehéz idők járnak" - mondta folyékonyan németül. "Ezt a dalt azoknak ajánlom, akik szenvednek" - mondta, majd belekezdett a Jack of All Trades című szerzeményébe, amely a bankárokat ostorozza. A szövegben egyebek mellett az szerepel, hogy a "bankárok csak híznak, a dolgos emberek meg fogynak".

A New Jersey-i zenész turnéja május 13-án kezdődött Spanyolországban, amely szintén nehéz gazdasági helyzetben van. A koncertkörút 15 országot érint, 33 fellépést foglal magában és július 31-én Helsinkiben ér véget.

Berlin különleges hely az amerikai sztár számára, amióta 1988-ban a vasfüggöny mögött, Kelet-Berlinben lépett fel. A koncertet 160 ezres tömeg hallgatta végig. Springsteen bátran felszólalt a "határok" ellen, amelyek a város keleti részébe kényszerítették a keletnémeteket.

"Néha olyan helyen lépsz fel, és olyan show-t adsz, amely örökké tovább él benned" - mondta szerda esti koncertjén, miután egy rajongó aláírást kért tőle az 1988-as fellépés poszterére. "Kelet-Berlin 1988-ban ilyen volt" - jegyezte meg.

hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.