iCorrect: nagy siker lesz a helyesbítő portál?
Az ötlet David Tang vállalkozó agyából pattant ki.
Az ötlet David Tang vállalkozó agyából pattant ki. A szomorú helyzeten úgy kíván javítani, hogy az érintetteknek – persze korántsem ingyen – lehetővé teszi a folyamatos és akár ismételt helyesbítést is. Mint arról a brit Guardian beszámolt, hála ennek a portálnak ma már az egész világ tudhatja példának okáért, hogy Bianca Jagger – a brit rocker, Mick Jagger emberjogi tevékenységéről is ismert elvált felesége – sohasem járt Billy Joel amerikai rockzenésszel, ahogy azt korábban állították, illetve egészen pontosan arról értesülhet, hogy Bianca cáfolta a vádat.
Ám nemcsak sztárok számára lehet hasznos az iCorrect: Tony Blair brit ex-miniszterelnök felesége, Cherie Blair is gyakran igénybe veszi a portál szolgáltatásait. Így például márciusban a Mirror abbeli állítására reagált, hogy egy ízben részt vett volna a líbiai Kadhafi ezredes egyik fiának nagyszabású partiján. Az erről szóló kis cikk egy régebbi sztori felújítása volt, és Blair asszony magas labdát üthetett le: az iCorrect portálon szó szerint idézte az állítással először 2009-ben előhozakodó Daily Mail tavalyi bocsánatkérését, amelyben a lap elismerte, hogy hamisan vádolta a volt miniszterelnök feleségét.
A portált a hírekben gyakran szereplő üzletemberek is felhasználják. De Niall Ferguson, a Civilization című új könyv szerzője az iCorrect révén válaszol egyik kritikusának, aki azzal vádolta, hogy a nyugati hatalmak történetéből kihagyta az olyan kínos részleteket, mint például a németek 1904-es namíbiai népirtása. A bírálat hatásosabb lehetett volna, írja, ha szerzője a könyvet el is olvasta volna, ugyanis annak 176-181 oldalain részletesen beszámolt a hererók és namák tömeges megsemmisítéséről.
Mindig van mit helyesbíteni, az egyszerű névelírásoktól vagy dátumozási tévedésektől a rosszindulatú pletykákig és a történelmi tévedésekig – a portál így alighanem sikerre van ítélve.