2009. november. 08. 19:27 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. november. 08. 19:28 Shake

Festett testek, meztelen keblek – videóval

A testfestés bizonyára sokak szerint valódi művészet és egyáltalán nem kívánnánk kétségbe vonni a testfestők teljesítményét. De valószínű, hogy a rengeteg meztelen női test sem árt a testfestő versenyek látogatottságának.

A testfestés eredeti formája az egyik legősibb önkifejezési módszer, a természeti népek életének a mai napig fontos része. A testfestő versenyek résztvevői azonban igen csak messze jutottak a nyállal és agyaggal kevert festékektől és a primitív formavilágtól.

A manapság ismert testfestés a hatvanas években indult el világhódító útjára, a hippikorszak egyik nagy találmányaként. Az emberi bőrre festett különböző mintákat olyan magazinok népszerűsítették, mint a Vanity Fair, amikor Demi Moore-t mutatta be teljesen meztelenül, csak Joanne Gair fantáziájának szüleményét “viselve”. De a Sports Illustrated Swimsuit kiadványa is rendszeresen színesre pingáltatja modelljeit az olvasók legnagyobb megelégedésére.

Egy pár hónapja megtartott, Ausztriában megrendezett testfestő fesztiválon is a hölgyek álltak leginkább a középpontban, a felsorakozott modellek teste számos különleges látványnak szolgált otthonul. Az egészen kommersz, sok esetben különböző filmek vagy események által ihletett alkotások mellett jelen volt természetesen számos mesebeli lény is, de a látogatók láthattak megelevenedett szobrokat is. A testfestők nem csak modelljeik mellkasát használták fel mondanivalójuk kidomborítására, a hölgyek hátsóbb részeit sem hanyagolták el.

hvg360 Körösi Ivett 2025. április. 26. 20:00

Észak-Koreában értik a sötét és szarkasztikus humoromat – interjú a magyar idegenvezetővel, aki külföldieket visz az elzárt országba

Váczi Gergő Észak-Koreába visz nemzetközi turistacsoportokat, munkája során eddig harminc alkalommal járt a világ egyik legelszigeteltebb országában. Bár jelenleg épp nem lehet turisztikai céllal utazni az országba, neki lehetősége volt futókat vinni az áprilisi phenjani maratonra. Milyennek ismerte meg az észak-koreaiakat, hogyan működnek a kirakatlátványosságok, és van-e bármilyen technológiai fejlődés az elzárt országban? És hogy kell összehajtani a Phenjan Timest, ha az ember nem akar bajba kerülni? – erről is beszélgettünk Váczi Gergővel.