2009. május. 13. 06:12 Utolsó frissítés: 2009. május. 12. 23:13 Shake

Rúdon pörgés – művészet vagy pornográfia? - videóval

A rúdtánc egykor az éjszakai lokálokba tartozott, az előadó hölgyek mozgásának célja az volt, hogy a jelenlévő férfiakat elszórakoztassák. A rúd és a rajta végzett mutatványok azonban kiszabadultak a bárokból, beköltöztek a fitnesztermekbe, és még versenyeket is rendeznek belőlük.

Az erotikus bárokban előadott rúdtáncot sokáig  általános előítélet illette, egészen addig, míg Demi Moore a Sztriptíz című filmben, új mellével felvértezve elő nem adott néhány emlékezetes koreográfiát. Az alkotás egyébként feledhető lett volna, de a színésznő átszabott teste és a szerepre való felkészülésről szóló riportok kellőképpen felhívták a figyelmet nemcsak a filmre, de magára a rúdtáncra és a sztriptízre is.

A vetkőzés és a rúdon pörgés lassacskán kikerült a lokálokból, a mozgás és az előadók megítélése is  javult, még a fitnesz világába is bekerült. Hírességek vezényletével oktatófilmek készültek, külön stúdiókba zarándokolhattak azok a hölgyek és urak, akik az új módszerekkel kívánták testüket művelni.

 

A rúd az új cirkuszi mozgalmat is megihlette, számos, a legkevésbé sem erotikus produkciónak vált részévé, a rúdon pörgés elfogadottá vált. Ha megnézünk egy-egy valóban igényes műsorszámot, el kell ismernünk: a rúd egészen különleges lehetőségeket tartogat, ha művészi kezekbe kerül.



Ezek után igazán nem meglepő, hogy rúdtáncból világbajnokságot is rendeznek, amelynek nemrég volt a 2009-es fordulója Új-Zélandon. A nyertes egy ausztrál hölgy lett, Felix Cane, aki korábban is jelentős eredményeket ért el szinte minden versenyén - előadása alapján tökéletesen megérdemelten. Azért a magas sarkú szandál még kötelező kellék, ahogy valószínűleg a jó kemény, bütykös tenyér is.

További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról
Itthon hvg.hu 2025. január. 21. 06:30

László Róbert a Fülkében: Egy előrehozott választás a gyengeség beismerése volna a Fidesznek

Eltörölhetik az egyéni választókerületeket, játszhatnak a listaállítási feltételekkel, vagy akár a bejutási küszöbbel is – László Róbert, a Political Capital választási szakértője illúziónak tartja, hogy a kormánypárt ne nyúlhatna egy évvel a 2026-os országgyűlési választások előtt a törvényhez. Kacskovics Mihály Béla a szakértőt a Fülke legújabb adásában kérdezte a félprezidenciális rendszerről szóló pletykákról és a tolnai időközi választásról is.