Rengetegen vettek részt a busójárás fő programjain.
L. Simon László, parlamenti államtitkár rengeteg farsangon vett már részt, és volt sok néprajzi múzeumban is, ezt onnét lehet tudni, hogy mondta. Mi több: ezzel indokolta, hogy ezért a világ legjobb farsangja a busójárás. Ami ennek ellenére, lehet, hogy tényleg így van.
Az emberiség szellemi kulturális örökségeinek UNESCO-listáján szereplő fesztivál népszerűsége töretlen, a szervezők becslései szerint a busójárás kiemelt rendezvényei 80-100 ezer látogatót vonzanak. Az érdeklődők szórakoztatásáról idén 1200 maskarás gondoskodik, a busójárás hat napja alatt mintegy harmincnégy helyszínen reggeltől estig mintegy nyolcvan programra várják az érdeklődőket.
A busók vasárnap kora délután csónakjaikkal a Mohács-szigetről átkeltek a Dunán, a délutáni felvonulást követően a kompról a folyó vizére bocsájtják a kimúlt telet jelképező fakoporsót, sötétedéskor pedig meggyújtják a főtéren álló, rőzséből összehordott hatalmas máglyát. A mohácsi jelmezesek hétfőn már házról házra járva mutatják be télűző tudományukat, a húshagyókeddi zárónapon pedig újabb máglyán elégetik a zord évszakot szimbolizáló koporsót.
Helyszíni beszámolónk a tavalyi fesztiválról itt olvasható.